Verslas

2021.07.21 14:18

„Grigeo Klaipėda“ pateikia savo taršos incidento versiją: nuotekos į Kuršių marias tekėjo dėl sklendės gedimo

atnaujinta 16.55
LRT.lt, Radvilė Rumšienė2021.07.21 14:18

Antradienį apie 8 val. Aplinkos apsaugos departamentas iš Klaipėdos uosto dispečerinės gavo informaciją, kad  pastebėtas balzganas Kuršių marių vanduo ties 73 krantine. Pareigūnams nuvykus į įvykio vietą nustatyta, kad galimai nevalytos nuotekos patenka į Klaipėdos sąsiaurį iš AB „Klaipėdos vanduo“ priklausančio paviršinių nuotekų išleistuvo. Dėl įvykio Aplinkos apsaugos departamentas pradėjo tyrimą. Paaiškėjus, kad vis dėlto tarša į marias sklido iš bendrovės „Grigeo Klaipėda“, įmonė aiškina, jog atlikus vidinį bendrovės vandens tvarkymo sistemos patikrinimą, nustatyta, kad nedidelis kiekis technologinio vandens į „Klaipėdos vandens“ eksploatuojamus lietaus nuotekų tinklus ir per juos į Kuršių marias antradienį pateko dėl automatinės sklendės gedimo.

Antradienį nedelsiant buvo informuoti AB „Klaipėdos vanduo“ atstovai ir iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija taršos tyrimams atlikti.

AB „Klaipėdos vanduo“ specialistai, apžiūrėję tinklus, nustatė galimą taršos šaltinį – AB „Grigeo Klaipėda“.

Aplinkosaugininkai nedelsdami pradėjo šios bendrovės neplaninį patikrinimą. Nustatyta, kad gamybiniame pastate gamybinės nuotekos patenka į paviršinių nuotekų sistemą. Įmonės atstovams nedelsiant duotas nurodymas nutraukti taršą.

Pripučiamomis aklėmis apie 16 val. tarša iš AB „Grigeo Klaipėda“ teritorijos nutraukta. AB „Klaipėdos vanduo“ atliko likutinės taršos vamzdynuose likvidavimo darbus.

Dėl įvykio pradėtas tyrimas, skaičiuojamas į aplinką patekusių teršalų kiekis, aiškinamasi aplinkybės ir priežastys. Baigus tyrimą, bus skaičiuojama aplinkai padaryta žala.

Trečiadienio vakar galimą taršos incidento versiją LRT.lt pateikė ir pati bendrovė „Grigeo Klaipėda“.Aiškinama, kad atlikus vidinį bendrovės vandens tvarkymo sistemos patikrinimą, nustatyta, kad nedidelis kiekis technologinio vandens į „Klaipėdos vandens“ eksploatuojamus lietaus nuotekų tinklus ir per juos į Kuršių marias antradienį pateko dėl automatinės sklendės gedimo.

„Grigeo Klaipėda“ technikos direktorius Paulius Sereikis aiškino, kad laikinas techninis gedimas buvo pašalintas operatyviai ir užtikrinta, kad incidentas nebepasikartos. Bendrovės vertinimais, į aplinką galėjo patekti keliolika kubų apyvartinio technologinio vandens. Tikslus kiekis nustatinėjamas glaudžiai bendradarbiaujant su aplinkosaugos specialistais.

Surinkti vandens mėginiai atiduoti tirti laboratorijose.

Pasak P. Sereikio, dėl sklendės gedimo buvo sutrikęs apyvartinio technologinio vandens baseino darbinio lygio palaikymas. Tai lėmė, kad pakilus vandens lygiui baseine, vanduo ištekėjo per tam tikslui skirtą persipylimo vamzdį, o juo – į surinkimo kolektorių.

„Nedidelė dalis vandens per nesandarų lietaus vandens nuvedimo vamzdį pateko į miesto lietaus nuotekų surinkimo sistemą ir po pirminio valymo „Klaipėdos vandens“ lietaus nuotekų valymo įrenginiuose pateko į Kuršių marias“, – teigia P. Sereikis.

Pasak jo, įmonė glaudžiai bendradarbiauja su aplinkosaugos institucijomis ir teikia joms visą reikalingą informaciją apie incidentą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.