Verslas

2021.07.20 06:56

Lietuvos verslo taryba su premjere aptars mokestines reformas, darbo rinką

Erika Alonderytė, BNS2021.07.20 06:56

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį susitinka su Lietuvos verslo taryba. Pasak jos atstovų, ketinama aptarti mokestines reformas, darbo rinkos problemas.

„Aptarsime reinvestuojamo pelno modelį, kaip jis veikia Estijoje, bandysime įrodyti, kad nereikia laukti rudens. Kalbėsime apie „Sodros“ reikalus, norime atstatyti progresinį apmokestinimą, kuris buvo padidintas praėjusioje Vyriausybėje, kalbėsime apie darbo rinkos problemas, kad sunku rasti darbuotojų, apie darbuotojų iš trečiųjų šalių atvykimą“, – BNS sakė Verslo tarybos narys, Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas.

Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento Vidmantos Janulevičiaus, su premjere taip pat planuojama aptarti galimybę rengti reguliarius susitikimus.

„Trūksta oficialaus teisinimo, visi nuogąstauja, tai lobizmo įstatymas tai dar kažkas, tai ieškome tos galimybės įteisinti, kad kas ketvirtį galėtume pasidalinti tais dalykais, kas rūpi mums. Dabar paskutinį kartą kalbėjome sausio mėnesį“, – BNS sakė V. Janulevičius.

Pasak D. Arlausko, Verslo taryba norėtų pasirašyti nacionalinį susitarimą su Vyriausybe dėl ekonominių ir socialinių valstybės vystymo krypčių.

„Su kitomis vyriausybėmis buvome pasirašę nacionalinius susitarimus, o su šita Vyriasuybe neturime tokio formato, kuriame galėtume suformuoti ilgesnį laikotarpį, tam tikras vizijas dėl ekonomikos skatinimo, proveržio krypčių“, – sakė D. Arlauskas.

„Dabar veikiam ad hoc principu, pripuolamai, bet norėtume mūsų bendravimą įkelti į tam tikras vėžes, kad būtų galima prognozuoti, ir atsakomybės tam tikros atsiranda“, – pridūrė jis.

Verslo tarybos vienijamos verslo organizacijos – „Investors‘ Forum“, Lietuvos pramoninkų konfederacija, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir Lietuvos verslo darbdavių konfederacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.