Verslas

2021.07.21 20:14

Vilniečiai kratosi nepageidaujamos kaimynystės: vietoj kirpyklos ir odontologijos kabineto – triukšmą keliantis autoservisas

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.07.21 20:14

Vilniuje, Rugių gatvėje, būstus turintys žmonės tvirtina trejus metus kenčiantys greta esančio autoserviso keliamą triukšmą. Nors šioje teritorijoje turėjo veikti kirpykla arba odontologijos klinika, institucijos, gyventojų teigimu, nereaguoja į jų skundus ir problemos nesprendžia.

Tuo metu minėto verslo šeimininkas LRT.lt nurodė situacijos nekomentuosiantis, o savivaldybė patikino, kad garažas bus tikrinamas.

Tikėjosi kirpyklos ir odontologijos kabineto

Kaip rašoma LRT.lt gautame gyventojų laiške, problema trunka jau trejus metus.

„Šalia gyvenamųjų namų Rugių g. 2 ir 4 yra pastatas, esantis Rugių g. 4A. Jis įvardytas kaip garažas, bet veikia kaip autoservisas. Statinys yra maždaug 10 metrų nuo gyvenamųjų namų, avarinės būklės, stogas dengtas polietileno plėvele, prispausta plytomis ir medinėmis paletėmis. Tai yra degi medžiaga ir kelia gaisro pavojų aplinkinių namų gyventojams“, – tvirtina greta įsikūrę žmonės.

Jie skundžiasi, kad pastate remontuojami automobiliai, atliekami suvirinimo darbai, nors pagal detalųjį miesto planą, anot jų, šių patalpų paskirtis – visiškai kitokia.

„Garažo savininkas „ATN BUS RENT“ vadovas sklypą valdo pagal nuomos sutartį. Iš bendrovės pavadinimo numanoma, kad užsiimama autobusų nuoma ir remontu. Detaliuoju planu nagrinėjamam sklypui buvo numatytas komercinis naudojimo būdas. Detaliojo plano aiškinamajame rašte nurodyta, kad sklype planuojamas odontologijos kabinetas ir kirpykla“, – toliau dėstoma laiške.

Gyventojai tikina, kad būtų nieko prieš, jei šioje teritorijoje veiktų kirpykla arba odontologijos klinika, kaip ir buvo numatyta.

„Visi aplinkinių namų gyventojai, kurių yra apie 500, prieštarauja serviso veiklai, bet į mūsų norus neatsižvelgiama, o nelegaliai veiklai priešais gyvenamųjų namų langus uždegta žalia šviesa“, – stebisi jie.

Į mūsų norus neatsižvelgiama, o nelegaliai veiklai priešais gyvenamųjų namų langus uždegta žalia švisa.

Problema nesprendžiama trejus metus

Gyventojai tvirtina jau trejus metus besikreipiantys į institucijas ir prašantys pagalbos.

„Turime institucijų atsakymus. Pripažįstama, kad veikla prieštarauja numatytai veiklai, bet servisas toliau veikia. Vladimiras Zibrovas yra įmonių „ATN BUS RENT“ ir „ABS AUTOSERVISAS“ vadovas, gauna įspėjimus arba baudas, bet servisas ir toliau veikia. Valdininkai, į kuriuos kreipiamės su skundais, šią problemą žino, bet ir toliau siuntinėja nuo vienų pas kitus“, – rašoma laiške.

„Su gyventojais, kaip privalu, veikla nebuvo derinta, parašai nerinkti. Įmonės savininkas su gyventojais dėl teritorijos ir veiklos į jokias kalbas nesileidžia. Nuostabą kelia ir tai, kad šiam pastatui buvo suformuotas žemės sklypas. Prie avarinio pastato papildomai pastatytas automobilių keltuvas ir atvežta konteinerių. Gyventojai priversti taikytis su šio pastato vaizdais, triukšmu ir nelegalia veikla“, – taip pat piktinamasi laiške.

LRT.lt kreipėsi į „ABS AUTOSERVISAS“, tačiau įmonės vadovas V. Zibrovas nurodė situacijos nekomentuosiantis.

Bus tikrinamas trečią kartą

Vilniaus miesto savivaldybės atstovės Stasės Kvederienės teigimu, nusiskundimų dėl Rugių g. 4A esančio pastato naudojimo ne pagal paskirtį, autoserviso veiklai, būta 2018 ir 2019 metais.

„Patikrinus nurodyto pastato paskirtį Nekilnojamojo turto registre (NTR) buvo nustatyta, kad pastato paskirtis – garažų. Nekilnojamojo turto kadastro nuostatose nurodoma, kad garažų paskirties pastatai yra skirti transporto priemonėms laikyti ir remontuoti, pavyzdžiui, automobilių garažai, atviri ar uždari požeminiai garažai, antžeminės automobilių saugyklos ir panašiai.

2018 ir 2019 metais garažas buvo apžiūrėtas. Atsižvelgiant į užfiksuotas faktines aplinkybes ir darbuotojų pateiktą informaciją, kad garaže remontuojami tik pastato savininkui (įmonei) priklausantys automobiliai, reklaminių iškabų ant pastato nebuvo (tai yra komercinė veikla garaže nėra vykdoma), bei atsižvelgiant, kad nuostatose nurodyta, jog garažų pastatai skirti transporto priemonėms remontuoti, buvo konstatuota, kad garažas naudojamas pagal paskirtį, nurodytą NTR“, – komentavo S. Kvederienė.

Vis dėlto, anot savivaldybės atstovės, šių metų birželį ir vėl sulaukus gyventojų nusiskundimų dėl minėto garažo naudojimo ne pagal paskirtį ir patikrinus informaciją apie pastatą internete nurodyta, kad šiuo adresu paslaugas teikia „ABS AUTOSERVISAS“.

„Savivaldybės Būsto administravimo skyriaus specialistai liepos mėnesio ketvirtą savaitę planuoja patikrinti garažo Rugių g. 4A naudojimą pagal paskirtį. Nustačius, kad garažas naudojamas ne pagal NTR nurodytą paskirtį, garažo savininkas bus kviečiamas dėl administracinių nusižengimų protokolo surašymo, jam bus skirta administracinė nuobauda.

Administracinių nusižengimų kodekse nurodyta, kad pastato naudojimas ne pagal paskirtį, išskyrus atvejus, kai statinys naudojamas ne pagal paskirtį Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytais atvejais ir tvarka, užtraukia baudą nuo 140 iki 1,5 tūkst. eurų. Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 200 iki 3 tūkst. eurų“, – nurodė S. Kvederienė.

Nustačius, kad garažas naudojamas ne pagal NTR nurodytą paskirtį, garažo savininkas bus kviečiamas dėl administracinių nusižengimų protokolo surašymo, jam bus skirta administracinė nuobauda.

S. Kvederienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.