Naujienų srautas

Verslas2012.06.23 09:40

Krizė pagausino Vokietijos turtuolių gretas

Finansų krizė? Kokia krizė? Nepaisant sunkumų euro zonoje, pasiturinčių žmonių skaičius Vokietijoje per pastaruosius metus gerokai išaugo. 

Finansų krizė? Kokia krizė? Nepaisant sunkumų euro zonoje, pasiturinčių žmonių skaičius Vokietijoje per pastaruosius metus gerokai išaugo.

Skaičiuojant doleriais, tik dviejose šalyse gyvena daugiau milijonierių negu Vokietijoje.

Taip skelbia šių metų Pasaulio gerovės ataskaita („World Wealth Report 2012“), kurią tradiciškai rengia konsultacinės bendrovės „Capgemini“ ir „RBC Wealth Management“.

Įsitvirtino trejetuke

Studijos autoriai nagrinėjo asmeninius turtuolių biudžetus. Į tyrėjų akiratį patenka tie, kurie turi daugiau kaip milijono dolerių vertės investuojamo turto. Nekilnojamojo turto, naudojamo saviems tikslams, ir vertingų meno dirbinių kolekcijų studijos autoriai neskaičiuoja.

Pagal šiuos kriterijus 2011 metais turtuolių Vokietijoje padaugėjo 3 procentais – nuo 923,9 iki 951,2 tūkstančio. Kitaip tariant, šalyje yra maždaug procentas milijonierių.

Šie skaičiai parodo, kad Vokietija atsidūrė trečioje vietoje pagal milijonierių skaičių pasaulyje – po JAV ir Japonijos. Studijos duomenimis, 53,3 proc. visų pasaulio milijonierių gyvena būtent šiose šalyse, be to, šiemet jų 0,2 proc. daugiau negu praėjusiais metais.

Ketvirtoje vietoje – Kinija.

Žvilgsnis krypsta į Aziją

Pasaulio mastu milijonierių irgi daugėja, nors nežymiai – vos 0,8 proc. Dabar šis skaičius siekia apie 11 milijonų. Dauguma jų nurodo turintys nuo vieno iki penkių milijonų dolerių investuojamo turto.

Labiausiai per pastaruosius metus turtuolių klubas augo 2010 metais – net 8,3 proc.

Statistika rodo, kad labiausiai milijonierių gretos 2011 metais pagausėjo Azijos ir Ramiojo vandenyno šalyse – jų skaičius čia išaugo 1,6 proc. ir dabar siekia 3,37 milijono. Visi kartu jie turi 10,7 milijardo dolerių.

Tai tapo gardžiu kąsniu Europos bankams – vieną po kitos jie Azijoje atidaro atstovybes ar netgi perkelia dalį savo bankininkystės verslo.

„Azijoje augimo galimybių tikrai yra, bet ne visuose regionuose jos vienodos. Be to, šis žemynas labiau negu kiti yra priklausomas nuo akcijų rinkos – mat rinkos kapitalizavimas gerokai didesnis negu vidaus produkcija“, – aiškino „Capgemini“ bankininkystės sektoriaus vadovas Klausas Georgas Meyeris.

Šiaurės Amerikoje turtuolių šiek tiek mažiau – 3,35 milijono. Tačiau būtent amerikiečiai yra sukaupę daugiausia investuojamo turto pasaulyje – net 11,4 milijardo dolerių.

Turtuolių piniginės suplonėjo

Studijos autoriai pripažįsta, kad nors turtuolių skaičius ir padidėjo, jų piniginės šiek tiek suplonėjo: investuojamo turto viso pasaulio mastu sumažėjo 1,7 proc. – iki 42 milijardų dolerių (114,8 mlrd. litų).

Šis sumažėjimas – pirmasis nuo 2008 metų, kai turtas pasaulio mastu aptirpo net 19,5 proc. Antra vertus, praėjusiais metais milijonierių turtas buvo išaugęs iki rekordinio masto.

Smarkiau kaktą, matyt, rauko itin turtingi asmenys, kurių investuojamas turtas siekia mažiausiai 30 milijonų dolerių. Dėl akcijų svyravimo turtuolių skaičius praėjusiais metais sumažėjo 2,5 proc., o pats turtas – 4,9 proc.

Vokiečiai investuoja į būstą

Vokietijos turtuolių pinigines pastaraisiais metais papildė didelės nekilnojamojo turto kainos – milijonieriai mielai investuoja į būstą, nes tai esą saugu.

Ekspertai įspėja: kritus nekilnojamojo turto kainoms, kaip atsitiko 2009 metais JAV, Vokietijoje irgi gerokai sumažėtų milijonierių, o ir jų turtas imtų sparčiai tirpti.

„Vokietijos turtuoliai iš kitų šalių milijonierių išsiskiria nebent tuo, kad yra gerokai vyresni negu, pavyzdžiui, rytų europiečiai“, – sakė K. G. Meyeris.

Pastaraisiais metais turtingesni klientai ėmė mažiau pasitikėti bankais. Jie vis dažniau linkę perkelti sąskaitą į kitą banką, o kartais ir visai atsisako jo paslaugų.

„Capgemini“ analitikas tvirtino, kad samdomi turto valdytojai pastaruoju metu dirba mažiau pelningai negu anksčiau, nes auga ne tik bankų priežiūros tarnybų, bet ir klientų reikalavimai, o turto administravimo kainos mažėja.

Turtingiausi vokiečiai (mlrd. eurų)

Karlas Albrechtas 16,10

Theo Albrechtas * 16,05

Dieteris Schwarzas 10,25

Susanne Klatten 7,75

Otto šeima 5,40

Dietmaras Hoppas 5,30

Reinholdas Wurthas 5,15

Porsche šeima 5,10

Günteris ir Daniela Herzai 5,10

Reimannų šeima 5,05

*mirė praėjusią vasarą, turtą paliko šeimai. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi