Verslas

2021.07.14 19:33

Tyrimas: Lietuvoje šiemet atostogaus net 45 proc. gyventojų

LRT.lt2021.07.14 19:33

Naujausi tyrimai rodo, kad šią vasarą atostogoms Lietuvą rinksis net 45 proc. šalies gyventojų, o užsienyje – 12 proc., iš kurių 8 proc. atostogas rinksis ir Lietuvoje, bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos rezultatus pranešime žiniasklaidai mini kelionių agentūra „West Express“.

„Aukso amžius šalies kurortams, tačiau tikra prabanga šalies gyventojams. Praeitą mėnesį lygindami kainas su Turkijos kurortais skaičiavome skirtumus net septynerių kartų ribose. Toks masiškas noras atostogauti Lietuvoje, šį skirtumą dar labiau padidins“, – teigia kelionių agentūros „West Express“ atstovė Laura Šepetienė.

Tyrimas atskleidė, kad atostogas Lietuvoje daugiausiai rinksis (45 proc.) – gyvenantys kaime (53 proc.), su viduriniu ar profesiniu išsilavinimu (50 proc.), darbininkai ir ūkininkai (52 proc.). Tuo tarpu atostogas užsienyje (12 proc.) – dažniau rinksis 30-49 metų žmonės (šeštadalis – 16 proc.), didmiesčių gyventojai (kas penktas – 20 proc.), respondentai su aukštuoju išsilavinimu (trys iš dešimties – 29 proc.) bei su didžiausiomis (virš 1400 eurų) šeimos pajamomis per mėnesį (daugiau nei penktadalis – 22 proc.), vadovai (30 proc.) bei specialistai ir tarnautojai (22 proc.).

Remiantis naujausiais „Baltijos tyrimų“ birželio mėnesį vykdytos apklausos duomenimis, sumažėjo ir neketinančių atostogauti šiemet gretos. Tik 27 proc. šalies gyventojų birželį nurodė neketinantys atostogauti, o sausį tokių gretos siekė net 64 proc., iš kurių neketino – 43 proc., dar 21 proc. nurodė – greičiau neketinantys.

Anot kelionių organizatoriaus „Tiketa Tour“ vadovo Gvido Aukštuolio, šiais metais jie pradėjo organizuoti keliones ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje, tad vartotojų pasirinkimas atostogoms rinktis abi šalis, nestebina.

„Pradėjom organizuoti keliones dviejose šalyse. Renkantis kelionę į Turkiją, gali pasirinkti poilsį ir Lietuvoje, tad manau, kad toks sprendimas buvo savalaikis bei susijęs su nauja tendencija – klientų noru atrasti, pamatyti ar pažinti kuo daugiau, renkantis skirtingo pobūdžio atostogas“, – sako bendrovės vadovas.

Pasak jo, bendrovė poilsį Lietuvoje siūlo tik išskirtinėse vietovėse, tokiose kaip atstatyti dvarai, bet kol kas nesvarsto siūlyti kelionių šalies pajūryje esančiuose viešbučiuose.

„Norime padėti atrasti kitokį poilsį, naujas vietas, kuriomis Lietuva gali didžiuotis, tad šio kelio laikysimės ir ateityje“, – sako G. Aukštuolis.

Anot kelionių agentūros atstovų, Lietuvos pajūryje jau teko fiksuoti savaitgalio kainas, perkopusias ir tūkstančio eurų ribą. Kai tuo tarpu už tiek du žmonės visą savaitę gali ilsėtis pačiuose prabangiausiuose apartamentuose, garsiajame „Ela Quality“ 5 žvaigždučių viešbutyje, Turkijoje.

Visuomenės nuomonės apklausos metu taip pat paaiškėjo, kad net 17 proc. šalies gyventojų dar neturi nuomonės kur atostogaus, sausį tokių buvo – 16 proc.

Reprezentatyvi „Baltijos tyrimų“ apklausa buvo vykdyta gegužės – birželio mėnesiais, apklausiant 1018 Lietuvos gyventojų nuo 18 metų ir vyresnių, tyrimas vyko 112 atrankos taškų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.