Verslas

2021.07.13 15:30

Sugedo oro kondicionierius? Meistro gali tekti palaukti ir iki rudens

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.07.13 15:30

Užplūdus karščiams, prekybininkai skelbė, kad išperkami ventiliatoriai ir oro kondicionieriai, o dabar kondicionierius remontuojantys meistrai neatsigina gyventojų dėmesio. Per parą – apie 50 skambučių, pas klientą – tik po savaitės ar mėnesio, o darbų kainos svyruoja nuo keliasdešimties iki kelių šimtų eurų.

Laisva vieta – jau tik rudenį

Edvinas Kymantas, dirbantis įmonėje „Techcom“ ir remontuojantis oro kondicionierius, LRT.lt teigė per dieną sulaukiantis apie 50 skambučių dėl šių įrenginių gedimo.

„Nuvykti apžiūrėti būtų galima per savaitę, o sumontuoti – tik rugsėjo viduryje. Liepą, rugpjūtį – be šansų. Tokia eilė“, – pasakojo meistras.

Anot pašnekovo, dažniausiai problemų dėl kondicionierių kyla, kai patys klientai jų neprižiūri arba nesikviečia meistrų, kad juos apžiūrėtų. E. Kymanto teigimu, bent kartą per metus reiktų išvalyti filtrus, išorinį bloką, patikrinti freoną.

Kiek klientams tenka pakloti už kondicionieriaus remontą? Specialisto teigimu, priklausomai nuo gedimo, kaina svyruoja nuo 50 iki 200 eurų. O jei kondicionieriui yra daugiau nei 8 metai – reiktų jau įsigyti naują, nes senesniems modeliams nebėra detalių, negalima suteikti garantijos.

Nuvykti apžiūrėti būtų galima per savaitę, o sumontuoti – tik rugsėjo viduryje. Liepą, rugpjūtį – be šansų. Tokia eilė.

E. Kymantas

Išaugęs dėmesys ir programėlėje

Vienas iš meistrus padedančios rasti mobiliosios programėlės „Discontract“ įkūrėjų Gediminas Jankus LRT.lt patvirtino, kad bent 50 proc. daugiau ieškoma specialistų, kurie dirba su vėdinimo įranga, kondicionavimo sistemomis.

„Kai prasideda karščiai, tai reiškia, kad masiškai visiems atsiranda viena problema. Ji yra trumpalaikė, sezoniška. Natūralu, kad visiems reikia „dabar“ dažniausiai“, – sakė G. Jankus.

Šioje platformoje yra užsiregistravę apie 20 meistrų, jie dirba Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Anot pašnekovo, klientai mato konkretų valandinį įkainį. Dažniausiai meistras kviečiamas nuo 1 iki 3 val., o sumokėti, atsižvelgiant į darbo sudėtingumą, reikės nuo 30 iki 100 eurų.

Kada, pavyzdžiui, Kaune artimiausiu metu galėtų atvykti meistras? Pasak G. Jankaus, su vėdinimo įranga dirbančio specialisto reiktų luktelėti nuo 3 iki 7 dienų.

Svarbiausia – valyti kondicionierių

Kondicionieriumontavimas.lt taip pat sulaukia apie 50 skambučių per dieną, sako Ignas, įmonės savininkas. Laiko atvykti pas klientą, kaip LRT.lt atskleidė kondicionierius remontuojantis specialistas, būtų po dviejų savaičių ar vėliau, nebent papildomai sumokama už skubų iškvietimą. Kai kurie kolegos, Igno teigimu, darbų turi ir kitam mėnesiui.

„Įvairūs gedimai, vanduo teka, sistema tapusi nebesandari, joje nėra freono ir dėl to nebešaldo, užsiteršę filtrai, pagrindinių komponentų keitimai“, – dėl tokių darbų dažniausiai iškvietimų gauna Ignas, o sumokėti už tai tenka nuo 40 iki 700 eurų.

Jis pasidalijo keliais patarimais, kaip gyventojai galėtų geriau pasirūpinti vėsinimo įranga. Pirmiausia – palaikyti švarą ir atkreipti dėmesį, kad išorinis įrenginys nebūtų užkištas lapais, kartono dėžėmis, gėlėmis.

„Jeigu žmogus nenori mokėti 40, 50 ar daugiau eurų už tai, kad meistras atvažiuotų ir išplautų filtrus, tai turi pats tą daryti. Ir kas 3–5 metus arba bent vieną kartą per visą kondicionieriaus naudojimo laiką išsikviesti meistrus, kad jie išrinktų kondicionierių ir gerai jį išplautų“, – aiškino Ignas.

Kai kurie kolegos, Igno teigimu, darbų turi ir kitam mėnesiui.

Jis dar pridūrė, kad nemažai žmonių kreipiasi, kad esą reikia papildyti kondicionierių.

„Taip nėra – freonas niekur iš sistemos neišeina: jis yra absoliučiame vakuume, dujos neturi galiojimo laiko ir bus amžinai ten, jeigu sistema sandari. Jeigu sistema praleidžia, vadinasi, yra nutekėjimas. Iš tikrųjų – ventiliatorius, kuris pučia orą, būna, taip užsiteršia, kad nepučia oro ir dėl to kondicionierius nebevėsina“, – komentavo meistras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt