Verslas

2021.07.12 14:29

ECB: „Luminor“ banko turto kokybė ir kapitalizacija tvirta

BNS2021.07.12 14:29

Vieno didžiausių Baltijos šalyse „Luminor“ banko atsparumas, turto kokybė ir kapitalizacija visiškai atitinka Europos Centrinio Banko (ECB) keliamus reikalavimus, rodo EBC atlikto išsamaus vertinimo, kurį sudarė turto kokybės apžvalga ir testavimas nepalankiausiomis sąlygomis, išvados.

Turto kokybės apžvalga buvo atlikta remiantis „Luminor“ banko 2019 metų pabaigos finansiniais duomenimis. Testavimas nepalankiausiomis sąlygomis vykdytas nuo to paties atskaitos taško, taikant 2020 metų Europos Bankų Asociacijos (EBA) metodiką, įtraukiant reguliacines ir vyriausybės pagalbos priemones, kad būtų atsižvelgta į COVID-19 pandemiją, teigiama „Luminor“ pranešime.

„Džiaugiuosi tokiais išsamaus „Luminor“ finansinės būklės ir rizikos valdymo vertinimo rezultatais. Banko finansinė padėtis yra labai gera ir mes ją išnaudosime savo klientų labui“, – pranešime sakė „Luminor“ banko vadovas Peteris Bosekas.

ECB atlieka išsamius savo prižiūrimų bankų finansinės būklės vertinimus. Jie padeda užtikrinti, kad bankai būtų tinkamai kapitalizuoti ir galėtų atlaikyti įvairius makroekonominius ir finansinius sukrėtimus. Išsamų „Luminor“ banko vertinimą ECB atliko kartu su Estijos finansų priežiūros tarnyba.

„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2021 metų kovo pabaigoje turėjęs 14,9 proc. indėlių ir 16,9 proc. paskolų rinkos dalis. 2300 „Luminor“ banko 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 23,4 proc., o akcinis kapitalas sudaro 1,7 mlrd. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt