Verslas

2013.03.27 11:25

Žada, kad teritorijų planavimas nebebus stabdys

LRT.lt 2013.03.27 11:25

Aplinkos ministerija tikina, kad teritorijų planavimas nebebus stabdys statyboms, koks esą buvo ligi šiol. „Lengviau atsikvėps ir ketinantys statytis gyvenamąjį namą žmonės, ir statybomis užsiimantys verslininkai. Bus gerokai patrauklesnės sąlygos investuotojams“, –  teigiama ministerijos pranešime.

Aplinkos ministerija tikina, kad teritorijų planavimas nebebus stabdys statyboms, koks esą buvo ligi šiol. „Lengviau atsikvėps ir ketinantys statytis gyvenamąjį namą žmonės, ir statybomis užsiimantys verslininkai. Bus gerokai patrauklesnės sąlygos investuotojams“, – teigiama ministerijos pranešime.

Aplinkos ministerija parengė ir Vyriausybei pateikė siūlymus, kurie, ministerijos manymu, Lietuvoje patobulins teritorijų planavimą. Ministerijos pranešime cituojamas aplinkos ministras Valentinas Mazuronis teigia, kad, priėmus siūlomą naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymą ir su juo susijusių teisės aktų pataisas, teritorijų planavimo, o tuo pačiu ir visas statybos procesas – nuo idėjos iki rakto – bus daug paprastesnis ir greitesnis.

Teigiama, kad priėmus šias pataisas sumažėtų norinčiųjų statyti gyvenamuosius namus išlaidos: jiems nebereikės mokėti už teritorijų planavimo dokumentų rengimą. Gyventojams ar verslininkams, ketinantiems vykdyti statybas žemės sklype, pakaks parengti statybos projektą ir gauti statyti leidžiantį dokumentą, o užstatymo planus turės rengti savivaldybės. Net jeigu savivaldybė ir nebus parengusi detaliųjų planų, bus galima statyti statinius teisėtai valdomame žemės sklype vadovaujantis bendruoju planu.

Taip pat tvirtinama, kad 40 proc. būtų sutrumpintos planavimo procedūros, atsisakyta besidubliuojančių procedūrų,ir taip savivaldybės galėtų efektyviau planuoti teritorijas. Detaliuosius planus tvirtintų savivaldybės administracijos direktorius. „Todėl politikai nebegalės kištis detaliai planuojant teritorijas“, – rašoma pranešime.

Savivaldybės, priėmus pataisas, planuoti privalės kvartalais, o ne sklypais, kaip dabar, kai vienam sklypui rengiamas detalusis planas. „Todėl teritorija bus planuojama ir tvarkoma kompleksiškai, nebe padrikai,- argumentuoja ministerija. – Ir žmonės, ir verslininkai galės lengviau pasikeisti žemės naudojimo būdą – tiesiog savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu“.