Naujienų srautas

Verslas2015.02.14 17:13

Belaukiant pavasario gali pūstis ir šildymo sąskaitos

Rūta Grigolytė, LRT.lt 2015.02.14 17:13

Praėjusiais metais šildymo sezonas baigėsi antrosios balandžio savaitės viduryje, 2011-aisiais – pirmąją balandžio savaitę. Šiemet, panašu, gyventojų piniginės plonės ne tik dėl kylančių kainų, bet ir dėl ilgesnio šildymo sezono.

Praėjusiais metais šildymo sezonas baigėsi antrosios balandžio savaitės viduryje, 2011-aisiais – pirmąją balandžio savaitę. Šiemet, panašu, gyventojų piniginės plonės ne tik dėl kylančių kainų, bet ir dėl ilgesnio šildymo sezono.

Centrinio šildymo radiatoriai tikriausiai dar kais ir balandžiui įpusėjus.

Šildymo sezonas oficialiai baigiamas, kai tris paras – ne dienas, bet paras – iš eilės oro temperatūra siekia bent 10 laipsnių šilumos.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus vedėja Vida Ralienė portalui LRT.lt sakė, kad tokio gėrio orų stebėtojai kol kas nenumato. „Artimiausias dešimt dienų ir net dvi savaites tokių gerų orų, kad tris paras temperatūra būtų bent 10 laipsnių, nenumatome. Nebent tai būtų stebuklas. Kol kas tebelaukiame bent pavasario apskritai, kad nebūtų minuso“, – sakė V. Ralienė.

Primename, kad, remiantis Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, SEB banko specialistų „Namų ūkio turto barometre“ pateiktais skaičiavimais, šiemet šildymo sąskaitos dar labiau patuštino gyventojų kišenes. Vidutinės sąskaitos už 60 kv. buto šilumą šių metų sausį, pagal skirtingas būstų šilumos suvartojimo kategorijas, buvo nuo 201 lito iki 871 lito. 2012 m. sausį jos atitinkamai buvo nuo 158 litų iki 590 litų. Dviejų vidutinį atlyginimą uždirbančių asmenų šeima šių metų sausį, mokėdama sąskaitas už šildymą, išleido nuo 6 iki 25 proc. savo pajamų. Pernai tuo pačiu laikotarpiu – nuo 5 iki 17 proc. Kiek didėjo ir gyventojų pajamos, bet mažiau, nei išlaidos – apie 2 proc.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi