Naujienų srautas

Verslas2013.03.27 07:29

Prašė papildomų vietų kieme, gavo baudą už automobilį

Perpildyti automobiliais kiemai – bjauri sostinės daugiabučių rajonų kasdienybė. Tačiau kai kurie gyventojai, norintys pasididinti aikšteles, susiduria su problema: savivaldybė nenori prisidėti prie tokių darbų, tačiau atėjus pavasariui viešosios tvarkos prižiūrėtojai be skrupulų baudžia mažuose kiemuose ant šaligatvių ar vejų pastatytų automobilių savininkus.

Perpildyti automobiliais kiemai – bjauri sostinės daugiabučių rajonų kasdienybė. Tačiau kai kurie gyventojai, norintys pasididinti aikšteles, susiduria su problema: savivaldybė nenori prisidėti prie tokių darbų, tačiau atėjus pavasariui viešosios tvarkos prižiūrėtojai be skrupulų baudžia mažuose kiemuose ant šaligatvių ar vejų pastatytų automobilių savininkus.

Žirmūnuose gyvenantis Paulius savo istorija pasidalinti nusprendė po to, kai kieme palikęs automobilį rado ant jo paliktą baudos kvitą. Vyras transporto priemonę buvo pastatęs dviem ratais ant šaligatvio.

Butų – 100, vietų automobiliams – apie 10

Deja, Žirmūnų g. esančio namo gyventojai neturi didelio pasirinkimo, kur ir kaip palikti automobilius. Aikštelės namas šalia neturi, todėl automobiliams naudojamas pravažiavimas, kuris ne visada sutalpina visas transporto priemones.

„Visi stato, kas kaip gali, kur randa vietos“, – teigė Paulius.

Vilniečio bauda nebūtų papiktinusi, jei jo namas nebūtų anksčiau kreipęsis į savivaldybę, dėl pravažiavimo praplatinimo, kuris leistų laisviau statyti automobilius.

„Prie namo telpa apie 10–12 automobilių. Norėjome praplatinti, kad ir įstrižai būtų galima automobilius statyti“, – kalbėjo daugiabutyje, kuriame yra 100 butų, gyvenantis vilnietis.

Paulius pasakojo, kad po kelių kreipimųsi į savivaldybę, namo bendrijos pirmininkei buvo pasakyta, kad gyventojai turėtų platintis pravažiavimą savo lėšomis: „Vargu, ar visi sutiks dalintis suma“.

„Finansuoti aikštelių nenori (Vilniaus miesto savivaldybė – DELFI), bet neegzistuojančioms oro linijoms turi 5 mln. Lt”, – piktinosi pašnekovas.

Pasiūlė dalintis išlaidas perpus

Namo bendrijos pirmininkė Gražina Gurčienė taip pat pripažino, kad daugiabučio gyventojams automobilių statymo tema – skaudi.

„Mūsų namas yra U formos tarp trijų namų, tai mes aikštelės išvis neturima, yra tik pravažiuojamoji dalis“, – sakė moteris.

Pasak jos, su savivaldybe dėl stovėjimo vietų didinimo bendrauta ne kartą: „Tai lėšų nėra, tai daryti negali dėl vejos“.

Visgi gyventojai sumąstė, kad laisviau automobiliams jaustis prie namo leistų praplatintas vienas kiemo kampas. Praplatinti pravažiavimą pavyktų 5–6 metrais.

„Žemė savivaldybės. Tai jie mums spalio mėnesį pranešė, kad seniūnijoms yra duoti nurodymai ir jos pradės ruošti projektus, kur galima leisti platinti įvažiuojamąsias dalis“, – pasakojo pašnekovė.

Pasak G. Gurčienės, lapkričio mėnesį ji sulaukė dar vieno atsakymo iš savivaldybės. Šį kartą pranešta, kad leidimas duotas, tačiau savivaldybė prie projekto galėtų prisidėti tik puse išlaidų.

Parengia rangovą

„Sąlygos labai sudėtingos: patiems reikia pasiruošti projektą, kuris kainuoja, patiems reikės daryti žemės nuėmimą. Netgi vandens nutekėjimo šulinį reikės įrengti, – pasakojo namo bendrijos pirmininkė. – Bet ten ne aikštelė, neskirta automobilių plovimui. Kaip dabar vanduo nubėga į bendrą šulinį, taip ir praplatinus pravažiavimą nubėgtų.

Taip pat moteris pasakojo, kad pagal nurodytas sąlygas savivaldybė taip pat parenka rangovą platinimo darbams atlikti.

„Jei galėtume patys pasisamdyti ekskavatoriuką, skaldos nusipirkti, gal būtų pigiau. Bet tai turi daryti savivaldybės atrinktas rangovas“, – tikino pašnekovė.

Visgi namo pirmininkė mano, kad savivaldybė pati turėtų labiau pasirūpinti pravažiavimų platinimu: „Gyventojai užstato hidrantą. O kas, jei gaisras? Ar greitoji turi atvažiuoti? Vietos daug nėra“.

O dėl namo gyventojų noro įsitraukti į projektą pirmininkė nėra užtikrinta: „Tie, kurie turi automobilį gal ir norėtų prisidėti, o kiti – gal ir ne“.

Visgi neprasiplatinus pravažiavimo gyventojai ir toliau rizikos būti nubausti už neleistinoje vietoje statomus automobilius. Bendrijos pirmininkė sakė net įspėjanti gyventojus, kad kovo mėnesį ar pradėjus tirpti sniegui tvarkos prižiūrėtojai vis dažniau užsuka prie namo.

„Aš net įspėju gyventojus: žiūrėkite, kovas prasidėjo, saugokitės, kad nenubaustų“, – teigė G. Gurčienė.

Savivaldybė pinigų aikštelių plėtimui neturi

DELFI savivaldybės pasiteiravus, kiek ji skiria lėšų aikštelių ar pravažiavimų plėtimui, savivaldybės Statinių skyriaus vedėjas Arūnas Visockas teigė, kad pinigų tam išvis nėra.

„Vilniaus miesto savivaldybė negali skirti lėšų aikštelių prie gyvenamųjų namų plėtrai, nes lėšų neužtenka pagrindinių ir privažiuojamųjų kelių, kiemų priežiūrai ir remontui. Dėl to, lėšos neskiriamos. Tačiau, jei gyventojai nori savo lėšomis įsirengti aikštelės, jie gali kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamentą dėl sklypo suformavimo. Tai atlikus, aikšteles bus galima įsirengti“, – žadėjo savivaldybės atstovas.

DELFI primena, kad sostinės meras Artūras Zuokas yra ne kartą prasitaręs apie daugiabučių rajonuose planuojamas statyti kvartalines automobilių stovėjimo aikšteles. Tačiau kol kas nei apie jų vietas, nei statybas konkrečiau nekalbama.

Taip pat tarp sostinės gyventojų neseniai kilo daug diskusijų dėl A. Zuoko prabilimo apie galimą automobilių aikštelių prie daugiabučių apmokestinimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi