Verslas

2021.07.02 18:20

Žiemelio bendrovė „KlasJet“ praneša apie įgulos sulaikymą Briuselyje: telefonai buvo atimti, o darbuotojai išvežti apklausti

LRT.lt2021.07.02 18:20

Belgijos futbolo rinktinę skraidinančios ir verslininko Gedimino Žiemelio koncernui „Avia Solutions Group“ priklausančios bendrovės „KlasJet“ lėktuvo įgula birželio 30 d. sulaikyta Briuselio Šarlerua oro uoste. Įgulos nariams nebuvo leista su niekuo susisiekti, jų telefonai paimti, o galiausiai darbuotojai išvežti apklausti, „Linkedin“ paskyroje rašo bendrovės vadovė Rita Domkutė. 

Lietuvoje registruotos ir užsakomuosius skrydžius vykdančios bendrovės „KlasJet“ vadovė R. Domkutė „Linkedin“ paskyroje pasidalijo žinia apie bendrovės lėktuvo sulaikymą Belgijoje esančiame Šarlerua oro uoste.

Anot R. Domkutės, įgulą sulaikė Belgijos teisėsaugos pareigūnai.

„Vėlų birželio 30 d. vakarą „KlasJet“ įgula be jokios priežasties buvo sulaikyta Šarlerua oro uoste. Sulaikytiems įgulos nariams nebuvo leista su niekuo susisiekti, jų telefonai buvo paimti, o įgula išvežta apklausti. Bendrovės darbuotojams buvo apribotos pagrindinės žmogaus teisės prašyti teisinės pagalbos ir duoti parodymus gimtąja kalba“, – sako R. Domkutė.

Jos teigimu, Belgijos pareigūnai kol kas bendrovei nepateikė paaiškinimų, kodėl imtasi tokių veiksmų.

„Kol kas jokios informacijos dėl šio sulaikymo negavome. Todėl prašome Belgijos teisinių įstaigų, dalyvaujančių procese, pateikti informaciją apie tokio sulaikymo teisinį pagrindą“ , – rašo bendrovės vadovė.

Ji pažymi, kad „KlasJet“ didesnio Belgijos pareigūnų dėmesio sulaukia pastarąsias kelias savaites, o tokie Belgijos institucijų veiksmai gali būti susiję su tuo, kad „KlasJet“ laimėjo konkursą Europos futbolo čempionato metu skraidinti nacionalinę Belgijos futbolo rinktinę.

„Jau keturias savaites Europos verslo aviacijos bendrovė „KlasJet“ yra įsivėlusi į beprecedentę situaciją, kuri pasibaigė „KlasJet“ įgulos sulaikymu Šarlerua oro uoste Briuselyje, Belgijoje. Tai tik ledkalnio viršūnė, kuri buvo visą mėnesį lydima Belgijos valdžios institucijų priekabiavimo ir terorizavimo“, – pridūrė R. Domkutė.

LRT.lt jau rašė, kad nacionalinei Belgijos vyrų futbolo rinktinei pranešus, kad į Europos futbolo čempionatą rinktinė skraidys ne vietos „Brussels Airlines“, o „KlasJet“ orlaiviais, Belgijos žiniasklaidoje pasirodė straipsnių, esą „KlasJet“ savo darbuotojams moka mažesnius atlyginimus, nei reikalauja Belgijos teisės aktai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt