Verslas

2021.07.02 21:30

Palanga įžengė į kainų piko laikotarpį, bet poilsiautojų tas neatbaido – šventinį savaitgalį kurortas vėl braškės per siūles

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.07.02 21:30

Palanga šiomis dienomis ir vėl braškės per siūles. Šilti orai, šventinis savaitgalis ir renginių gausa į kurortą atginė daugybę poilsiautojų. Neslepiama, kad nuo liepos Palangoje pradeda galioti vadinamos vasaros piko kainos, tačiau akivaizdu, kad tai poilsiautojų neatbaido. Vis dėlto, kai kurie pastebi per atostogas viename populiariausių Lietuvos kurortų išleidę tiek, kiek kainuotų ir poilsis Graikijoje.

Savaitgalį Palangoje ir vėl laukiama poilsiautojų gausos – vietų nakvynėms beveik neliko

Šį savaitgalį pajūryje netrūks poilsiautojų – daugybė žmonių į Palangą sugužėjo jau penktadienį. Tai rodo ir kurorto viešbučių užimtumas.

Tikėtina, kad nemažai žmonių čia švęs ir Liepos 6-ąją. Be to, Palanga poilsiautojus vilioja ir kurorto prijungimo prie Lietuvos šimtmečio renginiais, kuriuos dalyvauti planuoja ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Šeštadienį kurorte vyks teatralizuota eisena, bus bandoma atkartoti kurorto perdavimo Lietuvai ceremoniją, sekmadienį laukia koncertas.

„Šis savaitgalis išeina gana įspūdingas, nes Palangos kurortas švenčia prijungimo prie Lietuvos šimtmetį. Na ir po dar vienos dienos – pirmadienio – turėsime dar vieną laisvą dieną – Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Tai galima sakyti, kad iš dalies išeina lyg ir ilgasis savaitgalis, kokį visai neseniai turėjome per Jonines. Šie du savaitgaliai ir Žolinės yra tos trys šventės kai sulaukiama pačio didžiausio arba pikinio srauto“, – teigė Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė.

Rezervacijų sistemos „Booking.com“ duomenimis, Palangoje penktadienį buvo likę jau labai nedaug laisvų vietų apsistoti.

„Gali atsitikti taip, kad per kelias valandas ir tų pačių neliks, nes pagrindinė įtaka – geri orai, šilta jūra, kas yra keista, jog virš 20 laipsnių laikosi vandens temperatūra ir ne vieną ir ne dvi dienas. Tai yra puikios sąlygos. Taip pat, žinoma, puikiai sutvarkyta kurorto infrastruktūra. Visa tai – pagrindiniai dalykai, kurie traukia svečius į Palangą“, – dėstė R. Kmitienė.

Pašnekovės teigimu, sumenkęs ir privačių nuomotojų siūlomų vietų nakvynėms skaičius. Taigi, paskutinę dieną į pajūrį atvykti sugalvoję svečiai turės tenkintis tuo, kas belikę ir galbūt rinktis brangesnius pasiūlymus nei poilsį šiomis dienomis Palangoje iš anksto planavę gyventojai.

„Kuo arčiau savaitgalio, tuo mūsų svečiai mažiau gali rinktis, o turi tenkintis tuo, kas jau yra. Nuo pat judėjimo tarp savivaldybių atlaisvinimo, mes visada sakėme ir patardavome Palangos kurorto svečiams, kad tie, kas planuoja atostogauti pajūryje, ne tik Palangoje, bet ir Klaipėdoje, Neringoje, Drevernoje, turėtų planuoti iš anksto“, – pastebėjo R. Kmitienė.

Pastebima, kad poilsiautojų Palangoje netrūksta ir darbo dienomis, tačiau laisvų vietų viešbučiuose ir pas privačius nuomotojus vis dar yra vietų.

Palangoje įsigaliojo aukštesnės kainos

Žinia, nuo liepos Palangoje įsigalioja vadinamosios vasaros piko kainos. Ši tendencija išliko ir šiemet, mat ją lemia liepą ir rugpjūtį išaugantis atostogautojų srautas.

„Kainos būna kilstelėtos. Šiuo metu tam kilstelėjimui įtakos turėjo dar ir visų kitų paslaugų kainų kilimas – transporto paslaugos, maisto produktai, vanduo, elektra. Tiesiog visos paslaugos šiek tiek kyla, tai automatiškai verslas yra priverstas irgi truputėlį pakelti kainas. Tačiau kas planuojasi savo atostogas, visi su tomis kainomis susipažįsta iš anksto ir, tikiuosi, protingai susidėlioja savo atostogų biudžetą“, – aiškino Palangos turizmo ir informacijos centro direktorė.

Vis dėlto tvirtinama, kad Palangoje kainų ribos yra labai plačios. Kurorte galima apsistoti mokant vos kelis eurus už naktį vienam žmogui.

„Palanga yra išskirtinė tuo, kad gali pasiūlyti nuo 7 eurų iki 800 ar net ir daugiau. Su šypsena galime teigti, kad Palanga yra labai svetinga ir ji nė vieno nepaliks be pastogės. Pagal poreikius, lūkesčius ir galimybes kiekvienas gali rasti vietos ar privačiame sektorius, ar poilsio namuose, ar kempinge, ar stovyklavietėje, ar apartamentuose, vilose, prabangiuose viešbučiuose“, – patikino R. Kmitienė.

Pašnekovė pastebėjo, kad poilsiautojų pilnais savaitgaliais išsijuosę dirba komunalininkai, kure rūpinasi, kad kurortas būtų švarus, tačiau pajėgas smarkiai stiprina ir turizmo sektoriaus atstovai – samdo papildomus darbuotojus, stengiasi, kad paslaugos žmonėms būtų suteikiamos kuo greičiau.

Nuo liepos 2 d. pradėjo galioti Europos galimybių pasas, tačiau bent jau kol kas išskirtinio užsieniečių susidomėjimo vienu populiariausių Lietuvos kurortų nefiksuojama.

„Mes galėsime pasakyti galbūt po savaitės kokios bus tendencijos, tačiau pavienių turistų jau esame sulaukę mūsų centre. Tai yra olandai, vokiečiai, suomiai, latvių, estų yra. Bet juos dar galime skaičiuoti kaip pavienius turistus. Mes tikimės, kad gerėjant pandeminei situacijai ir laisvėjant keliavimo galimybėms mes tikrai sulauksime nemažo kiekio užsienio turistų“, – sakė R. Kmitienė.

Kai kuriems atostogos kainavo tiek, kiek būtų išleidę užsienio kurorte

Šiomis dienomis Palangoje atostogaujantys žmonės giria kurortą, akcentuoja išvystytą ir sutvarkytą infrastruktūrą, švarą bei tvarką.

„Miestas labai gražiai susitvarkęs, labai gražus. Smagu, kad tiek daug gėlių“, – sakė iš Kauno atostogų atvykusi Evelina.

Pašnekovės teigimu, kainos Palangoje labai įvairios, tad kiekvienas turi galimybių pasirinkti tai, kas jam yra priimtiniausia.

Po poros metų pertraukos į kurortą atvykusi Renata patikino, kad Palanga atrodo pasikeitusi į gerąją pusę.

„Viskas yra neblogai – paplūdimys yra daugmaž sutvarkytas ir žmonės atrodo pasikeitę. Labai daug matau pasipuošusių, išskirtinių žmonių. Nebėra taip, kad eini ir bijai, kad tave apipils kuo ar dar kas nutiks. Prieš dvejus metus buvau, tai dabar situacija yra pagerėjusi“, – akcentavo Renata.

Tiesa, pašnekovė pastebėjo, kad poilsis Palangoje yra gana brangus ir prilygsta atostogoms užsienyje.

„Kurortinis miestas yra gana brangus, bet kai aš esu viena ir savaitę laiko čia poilsiauju, tai galima išsitekti į tam tikrą sau priimtiną sumą. Ir apsistoti ir pavalgyti nėra pigu. Jeigu nevalgai vien tik vadinamojo gatvės maisto, tai yra brangoka. Aš turėjau vykti į Graikiją, bet dėl tam tikrų aplinkybių kelionę teko atšaukti, tai čia išleisiu lygiai tiek pat, kiek būtų tekę palikti Graikijoje su „viskas įskaičiuota““, – apibendrino Renata.

Pas privačius nuomotojus apsistojusi vilnietė Vanda nebuvo linkusi akcentuoti aukštų nakvynės kurorte kainų, tačiau pripažino, kad jos kiek ūgtelėjo, lyginant su praėjusia vasara.

„Mes nesiskundžiame kainomis. Mes pietaujame namuose. Jeigu ko norime mieste – sau neatsakome. Ir nakvyne, ir viskuo esame patenkinti. Seniau už kambarį mokėdavome 20 eurų už naktį, o dabar mokame 30 eurų. Bet nepasakyčiau, kad tai mums labai jaučiasi. Normali kaina. Vis tiek tai yra pigiau nei apsistoti viešbutyje“, – dėstė Vanda.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt