Verslas

2021.07.02 10:26

„Biržos laikmatis“: OPEC+ atidėjo susitikimą, naftos kaina - aukščiausia per 3 metus

Eduardas Petrulis, SEB banko Rinkos tyrimų skyriaus vyr. finansų analitikas2021.07.02 10:26

„S&P 500“ tęsia žygį į šiaurę (+0,52 procento). Tai jau šešta iš eilės šio indekso kilimo diena. Europoje „STOXX 600“ kilo 0,62 procento po paskelbtų euro zonos PMI rodiklių.

Birželio mėnesio gamybos sektoriaus atstovų nuotaikų indikatorius siekė 63,4 punkto (kiek aukštesnis nei prognozių vidurkis (63,1)). Taip optimistiškai gamybos sektorius dar niekada nebuvo nusiteikęs (tai rekordinė šio indekso reikšmė). Tuo tarpu JAV analogiški duomenys buvo kiek kuklesni (indeksas siekė 62,1 ir buvo šiek tiek žemesnis nei prognozės (62,6)).

Naftos kainos kyla per du procentus, pasirodžius informacijai, kad OPEC+ šalys atidėjo susitikimą vienai dienai dėl iškilusių prieštaravimų tarp narių. Jungtiniai Arabų Emyratai iš esmės blokuoja susitarimą dėl jų manymu neteisingai skaičiuojamos jų išgaunamos naftos kvotos. WTI tipo naftos kaina (75,6 USD) - aukščiausia nuo 2018 metų. Azijos rinkose neigiamą toną užduoda Kinijos akcijų indeksai, kurie koreguojasi virš 1,5 procento. Šiandienos įvykis - JAV darbo rinkos duomenys. Investuotojai lauks patvirtinimo, kaip skubiai kuriamos naujos darbo vietos atsigaunant ekonomikai.

Baltijos šalių biržose vyravo teigiamos nuotaikos, prekiauta gan aktyviai. OMXB indeksas kilo 0,87 proc., apyvarta per visas tris šalis siekė 2,5 mln eurų. „Ignitis grupės“ akcijų kaina kilo trečią prekybos sesiją iš eilės ir pasiekė 21,2 euro. Būtent šiomis akcijomis ketvirtadienį investuotojai prekiavo aktyviausiai, akcijų perleista daugiau nei už 1 mln. eurų.

200 tūkst. eurų apyvartos ribą viršijo Šiaulių banko (kaina krito 0,45 proc.) ir „Harju Elekter“ akcijos. Pastarųjų kaina šoktelėjo net 5,87 proc. po žinios, kad įmonė dalyvavo papildomame estų startuolio „Skeleton Technologies Group“ nuosavo kapitalo didinimo etape ir investavo 1,24 mln. eurų. „Skeleton Technologies Group“ yra pirmaujanti grafeno pagrindu pagamintų ultrakondensatorių ir energijos kaupimo sistemų gamintoja ir kūrėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt