Verslas

2021.06.23 22:15

Europos Komisija patvirtino Prancūzijos ekonomikos atsigavimo planą – sulauks 40 mlrd. eurų

ELTA2021.06.23 22:15

Europos Komisija (EK) patvirtino Prancūzijos planą, pagal kurį bus naudojamos ES ekonomikos Gaivinimo fondo lėšos. Per artimiausius penkerius metus Prancūzija iš fondo sulauks 40 mlrd. eurų.

„Prancūzijos planas padės jai išlaikyti autonomiją ir lyderystę investuojant į inovacijas ir naujas technologijas, tuo pačiu išlaikant darną, įtrauktį ir teisingumą“, – Paryžiuje sakė EK pirmininkė Ursula von der Leyen.

„Džiaugiuosi galėdama pranešti apie visišką mūsų paramą“, – perduodama EK vertinimą Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui teigė U. von der Leyen.

ES valstybės narės turi pateikti EK savo planus, kaip jos ketina išleisti lėšas iš 750 mlrd. eurų dydžio Gaivinimo fondo.

E. Macronas savo ruožtu pasinaudojo proga pabrėžti, kad ES ėmėsi „žingsnių, kurie vos prieš metus būtų buvę neįtikėtini“, leisdama Komisijai išleisti obligacijas visų 27 valstybių vardu.

Jis taip pat gyrė sprendimą centralizuotai pirkti COVID-19 vakcinas ES šalims, kuris metų pradžioje buvo kritikuotas dėl lėto starto.

„Europa sėkmingai vykdo vakcinacijos programą. Europa po pandemijos kyla stipresnė“, – sakė E. Macronas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.