Verslas

2021.06.23 19:10

Elektros linijų gedimų ieškos ir sraigtasparniai

BNS2021.06.23 19:10

Norint greičiau rasti elektros tinklų gedimus per stichines nelaimes ar kitas nepaprastąsias situacijas bus pasitelkti pasieniečių sraigtasparniai.

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pasirašė susitarimą dėl sraigtasparnių panaudojimo.

„Pasitelkus sraigtasparnius galėsime greičiau identifikuoti įvykio vietą ir nustatyti, kokių tikslių priemonių ir pajėgų reikia atkurti elektros tėkmę“, – pranešime sako ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktorius Virgilijus Žukauskas.

Šiuo metu VSAT Aviacijos rinktinė turi 5 sraigtasparnius – po du „Eurocopter 120B Colibri“ ir „Eurocopter 135“ ir vieną „Eurocopter 145“.

Lietuvoje yra apie 85 tūkst. km oro linijų, o vien vidutinės įtampos linijų miškuose ilgis siekia 5 tūkst. km, kur gamtos stichijų padaryta žala pasitaiko dažniau, o avarijų likvidavimas – sudėtingesnis.

Nustatyti gedimų vietą užtrunka, kadangi tenka nueiti dešimtis kilometrų – ne visuomet prie linijų galima privažiuoti, o keliai būna užversti medžiais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.