Verslas

2021.06.23 12:23

Vilniaus metrologijos centrą už beveik 9 mln. eurų perka Žiemelio įmonė

BNS2021.06.23 12:23

Su verslininku Gediminu Žiemeliu susijusi farmacijos ir medicinos produktų gamybos ir prekybos bendrovė „Pharnasanta Group“ prašo leidimo beveik už 9 mln. eurų įsigyti 100 proc. valstybės valdomos bendrovės Vilniaus metrologijos centras akcijų.

Konkurencijos taryba pranešė antradienį gavusi prašymą sandoriui. Pasak jos, „Pharnasanta Group“ priklauso tarptautinei aviacijos grupei.

Registrų centro duomenimis, „Pharnasanta Group“ akcininkė yra „Avia Solutions Group“ valdančio G. Žiemelio investicijų įmonė „Vertas Management“ (anksčiau – „ŽIA Valda“).

Turto bankas gegužę skelbė, kad už Vilniaus metrologijos centrą aukcione neįvardytas pirkėjas pasiūlė 8,77 mln. eurų. Pradinė jo kaina buvo 5,675 mln. eurų.

Sandoris bus baigtas, kai jam pritars Privatizavimo komisija ir už akcijas bus pervesta visa suma.

Vilniaus metrologijos centro aptarnavimo centrai veikia Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose, įmonėje dirba apie 100 darbuotojų. Bendrovė teikia akredituotas metrologijos prietaisų kalibravimo, bandymų ir kontrolės paslaugas bei užima nemažą šios rinkos dalį.

Įmonės kapitalas – 3,45 mln. eurų, jos pajamos pernai siekė 3,5 mln. eurų. Turto bankas įmonę perėmė iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos 2019 metų liepą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.