Verslas

2021.06.23 15:22

„Pudra“ šiemet neįvyks: renginio organizatoriai kaltina Palangos savivaldybę, meras kelia klausimą, ar tokio vakarėlio išvis reikia

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.06.23 15:22

Palangą kelerius metus drebinusio vakarėlio „Pudra“ mėgėjai antradienį sulaukė žinios, jog šiemet festivalis atšaukiamas. Renginio organizatoriai socialiniame tinkle „Facebook“ kaltina Palangos miesto savivaldybę, pats meras Šarūnas Vaitkus kelia klausimą, ar renginio, kuriame kasmet fiksuojami pažeidimai, Palangai reikia.

Kaip savo paskyroje rašė renginio organizatoriai, ne pirmus metus jiems teko susidurti su sunkumais planuojant vakarėlį, pavyzdžiui, gaunant alkoholio licenciją.

„Licencijos išdavimas yra įprasta procedūra – įvairaus plauko cepelinų valgymo varžybos Palangos centre nesunkiai minėtas licencijas gauna per kelias dienas. Savivaldybė mūsų paprašė įvairių dokumentų, renginio planų, kadastro matavimų, perimetro brėžinių (velniai žino kam) – mes juos akimirksniu susiuntėm savivaldybei ir prasidėjo laiko vilkinimas. Siunčiam elektroninius laiškus – niekas neatsako. Skambiname – neturi laiko šnekėti, numetinėja, neatskambina. Ir taip pusantro mėnesio“, – apie ilgą procesą dar ruošiantis 2019 metų vakarėliui pasakojo renginio organizatoriai.

Anot jų, 2020 metais gėrimus vakarėlio svečiams tiekė alkoholio licenciją turinti vila „Auska“, kurioje kasmet ir vyksta renginys.

Vis dėlto šiemet situacija su Palangos miesto savivaldybe, renginio organizatorių teigimu, tapo aštresnė.

„Šiais metais Palangos savivaldybė paskelbė konkursą vilos „Auska“ nuomai. Vadinasi, keisis valdytojai. Jei trumpai, panašu, kad konkurso sąlygos buvo tokios, jog konkursą turėjo laimėti iš anksto numatyta įmonė, o, pasirodo, kad konkursą laimėjo visai ne ta įmonė. Paskutinėmis minutėmis į aikštelę įžengęs naujas konkurso dalyvis geriausiai atitiko konkurso keliamas sąlygas ir „Auska“ atiteko jaunam 21 metų vaikinui, tiksliau jo įmonei“, – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje toliau dėstė renginio organizatoriai.

Jie taip pat rašė prieš kelias savaites susitikę su konkursą vilos „Auska“ nuomai laimėjusiu vaikinu ir sudarę su juo nuomos sutartį.

„Atrodo, gal bent šiemet be streso pavyks suorganizuoti renginį – klydome. Galimai Palangos savivaldybės mero Šarūno Vaitkaus aplinka, sužinojusi, kad konkursą laimėjo ne tą įmonė, kuri buvo sutarta, imasi darbo, pradeda rašyti visokius piaro straipsnius, filmuojasi ant laiptų, fotkina nusilupusius „Auskoje” tapetus (mat „Auska” išgrobstyta), nors konkurso sąlygos numatė, kad „Auska” nuomojama be baldų ir t.t. [...]

Prieš kelias dienas mums paskambino naujasis vilos šeimininkas ir papasakojo kaip Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus pasikvietė jį ant kilimėlio ir prigrasino, kad atims ,„Auską”, jei joje šiemet vyks ,„Pudra”. Negana to, kitą dieną jis yra iškviečiamas pasišnekėti su Palangos policijos komisaru ir jam dar kartą išdėstoma ta pati situacija. Jaunas vilos valdytojas išsigando ir nutraukė su mumis nuomos sutartį“, – toliau dėstė renginio organizatoriai.

Pasak vakarėlio rengėjų, dėl „Pudros“ į Palangą atvažiuoja progresyvūs žmonės, verslininkai, menininkai, kurie sukuria šiam miestui didžiulę pridėtinę vertę.

„Žmonės, kurie turi skonį, išsilavinimą ir pinigų, (daugelis iš jų per dvi dienas išleidžia Palangoje daugiau pinigų nei cepelinų konkurso dalyviai per metus), labai gaila, bet pasirodo, Palangos ateities vizija yra visai kita.

Labai nenoriu, bet turiu pasakyti, kad šių metų vasaros „Pudrą“ turiu perkelti į kitus metus, o savivaldybės merui ir komisarui, kurie naudojasi savo tarnybine padėtimi ir nelegaliai draudžia privačius renginius, noriu palinkėti meilės“, – rašoma „Pudros“ paskyroje.

Sako, kad informacija išgalvota

Renginio organizatorių minimimas dabartinis vilos „Auska“ šeimininkas – jauniausiu virtuvės šefu tituluojamas Rokas Galvonas. Jis neseniai ėmėsi projekto atgaivinti legendinį Palangos viešbutį ir čia pakviesti savo klientus.

Vis dėlto LRT.lt susisiekus su R. Galvonu, šis patikino, kad informacija apie tai, jog jam buvo daromas spaudimas, neatitinka tikrovės.

„Čia yra visiška propaganda. Niekas man negrasino, niekas manęs negąsdino, kad kažką paims. Tikrai drąsiai galiu paneigti šį faktą. Manau, kad ši informacija yra išgalvota“, – trumpai situaciją komentavo jis.

Meras Vaitkus: ar Palangai reikia „Pudros“ renginių?

Pats Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus savo „Facebook“ paskyroje tiesiog uždavė klausimą, ar Palangai reikia „Pudros“ renginių.

„Pažeidimų statistika iš Auskos 2019, 2020 metų vykusio renginio „Pudra“. 2019 m. Policijos registruojamų įvykių registre užregistruota 14 pranešimų dėl įvykių, iš jų 2 atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl narkotinių medžiagų disponavimo LR BK 259 str. 2 d., 9 – dėl viešosios tvarkos pažeidimų. Už viešosios rimties trikdymą atsakingiems asmenims taikyta administracinė atsakomybė pagal LR ANK 488 str. – 4 protokolai.

2020 m. Policijos registruojamų įvykių registre užregistruoti 25 pranešimai dėl įvykių, iš jų dėl narkotinių medžiagų – 3, viešosios tvarkos pažeidimo – 21. Už viešosios rimties trikdymą atsakingiems asmenims taikyta administracinė atsakomybė pagal LR ANK 488 str. – 5 protokolai., 506 str. 4 d. – 1 protokolas dėl pareigūnų reikalavimų nevykdymo, pradėtas 1 ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo pagal LR BK 284 str.“, – pažeidimus vardijos Palangos meras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.