Verslas

2021.06.21 19:54

Finansų analitikai: pasaulio ekonomika sugrįžo į ikipandeminį lygį

ELTA2021.06.21 19:54

Pasaulio ekonomika viršijo iki pandemijos fiksuotą piką, dėl vakcinacijos ir atšaukiamų karantino apribojimų spartėjant atsigavimui, teigia finansinių duomenų bendrovė „IHS Markit“.

„IHS Markit“, atliekanti kasmėnesines didelių įmonių apklausas, kad įvertintų ekonominį aktyvumą, prognozuoja, kad šiemet pasaulio ekonomika išaugs labiausiai per pastaruosius 50 metų – 6 proc.

„Antrą 2021 m. ketvirtį pasaulio ekonomika pasiekė svarbų etapą ir viršijo iki pandemijos – 2019 m. ketvirtą ketvirtį – fiksuotą realųjį BVP“, – sakoma bendrovės pranešime.

Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono ekonomika į ikipandeminį lygį sugrįžo jau praeitų metų pabaigoje, daugiausiai dėl Kinijos ekonomikos atsparumo.

Tuo tarpu JAV naują BVP piką pasiekė šių metų gegužę, Afrikos ir Artimųjų Rytų ekonomika piką pasieks trečią metų ketvirtį, o Europos ir Lotynų Amerikos – metų pabaigoje.

„Pasibaigus atsigavimui po COVID-19 sukeltos recesijos, pasaulio ekonomika pajudės link tolesnio augimo“, – teigė „IHS Markit“ vykdomoji direktorė pasaulio ekonomikoms Sara Johnson.

„IHS Markit“ pasaulio BVP augimo prognozės sutampa su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) balandį pateiktomis prognozėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.