Verslas

2021.06.19 23:00

Kurortų verslininkai kviečia dirbti – trūksta ir padavėjų, ir kambarinių

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.19 23:00

Vasara įsibėgėja, o kurortų verslininkai sako itin sunkiai randantys darbuotojų. Už prastovas mokami pinigai dirbti neskatina. Labiausiai trūksta padavėjų, virėjų, kambarinių.

Kretingiškė Odeta šią vasarą nusprendė padirbėti Palangoje – jau porą savaičių prie pat jūros tilto pardavinėja ledus. Moteris sako norėjusi atsipūsti, pabūti prie jūros, o darbą radusi itin greitai.

„Kas nori – tas randa. Ir kas nori dirbti – tas dirba“, – LRT TELEVIZIJAI teigia ledų pardavėja Odeta.

Po karantino atsidaręs kurortų verslas skundžiasi: suburti komandas – kaip niekada sunku

Tačiau dirbti nori ne visi, sako verslininkai. Atsidarius po karantino suburti komandas buvo sunku kaip niekada. Vieno didžiausių Basanavičiaus gatvės restoranų direktorės teigimu, niekada anksčiau nėra maldavusi darbuotojų ateiti dirbti. Šiuo metu restorane sukasi 80 žmonių, bet padavėjų dar trūksta.

„Po karantino niekas nenorėjo grįžti į darbą, arba bent didžioji dalis nenorėjo grįžti į darbą, teko labai prašyti, sakau, būkit malonūs, grįžkite, taigi vasara, taip smagu pas mus, atmosfera gera. Ir tikrai buvo valstybės padaryta klaida, kad ilgai buvo prastovose, visi tiesiog aptingo, sako, gyvensim iš darbo biržos“, – komentuoja restorano „deCuba“ direktorė Ala Kretschmann.

Nors situacija jau geresnė nei gegužę, kurortuose vis dar reikia darbuotojų.

„Jau studentai kaip ir sugrįžę, pasibaigę savo studijas ir gali prisijungti, padėti mums komandose, tačiau dar objektai ieško, vis tik ieško to papildymo tam pačiam sezono pikui. (...) Pagal pozicijas turbūt daugiausiai restoranai ir kavinės ir padavėjų, barmenų, aišku, virtuvės taip pat dar kai kurios paieškose“, – kalba Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.

Dažniausiai maistą nešioja, kambarius tvarko ar virtuvėje sukasi jaunimas. Tačiau esą algos sezono metu – tikrai ne minimalios.

„Trūko ir trūks padavėjų, virtuvės darbuotojų, barmenų, visą laiką visko trūksta žinokit, nes būna žmonių, kurie ateina, pasižiūri, jiems netiko darbas, nepatiko“, – svarsto barmenas Juozas.

„Darbdaviai nenori mokėti darbuotojams atlyginimų už darbą, jie nori, kad darbuotojas dirbtų vos ne pusvelčiui. Man teko kalbėtis su vienu padavėju, kurio darbdavys netgi pasakė taip, kad jis turėtų apskritai algos jam nemokėti, vien tik už tą galimybę suteikė pas jį dirbti, jis iš arbatpinigių turėtų savo algą užsidirbti“, – pasakoja Įmonių profesinių sąjungų pirmininkas Alvidas Balskus.

Pasak pašnekovo, dažniausiai darbuotojai skundžiasi, kad darbdaviai nenurodo visų darbo valandų, nenori mokėti už viršvalandžius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.