Verslas

2021.06.18 15:22

„Luminor lizingas“ šiemet finansavo apie 60 proc. žemės ūkio technikos įsigijimų Lietuvoje

BNS2021.06.18 15:22

Vienai didžiausių Baltijos šalyse finansinių grupių „Luminor“ priklausanti bendrovė „Luminor lizingas“ per šių metų penkis mėnesius finansavo daugiau nei 60 proc. visų žemės ūkio technikos (traktorių ir kombainų) įsigijimų Lietuvoje.

Apie 98 proc. sutarčių buvo sudarytos iš „Luminor“ banko ir Europos investicijų banko šių metų pradžioje atverto smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) paskolų portfelio, pritaikant 25 baziniais punktais mažesnę paskolos maržą, teigiama „Luminor“ pranešime.

Šių metų sausio-gegužės mėnesiais bendrovėje „Luminor lizingas“ buvo sudaryta beveik dvigubai daugiau lizingo sutarčių žemės ūkio technikai įsigyti nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Bendra šių lizingo sutarčių suma buvo apie 250 proc. didesnė nei 2020 metų sausį-gegužę, o vidutinė vienos lizingo sutarties suma – 30 proc. didesnė nei pernai.

„Žemės ūkio technikos finansavimo apimtys šiemet gerokai išaugo ir pagrindinė priežastis, greičiausiai, yra ta, kad pernai ūkininkai į naujus įsigijimus žiūrėjo rezervuotai – stebėjo, kaip pandemija atsilieps jų produkcijos supirkimui, tad buvo sumažinę ir investicijas į naujus įrenginius. Šiemet investicijos į žemės ūkį atsigauna ir tas lėšas, kurias pernai sutaupė, ūkininkai šiemet naudoja ūkio plėtrai, darbų efektyvumui ir našumui didinti“, – pranešime sakė „Luminor lizingas“ vadovė Žydrūnė Samuolienė.

Pasak jos, prisidėjo ir tai, kad pernai Lietuvoje buvo fiksuotas rekordinis grūdų derlius, ne tik užtikrinęs didesnes pajamas, bet ir parodęs, kad esamų technikos resursų gali nebeužtekti.

„Lumonir“ teigimu, lizingo rinkos duomenys pateikti remiantis rinkos tyrimų bendrovės „DataCenter“ duomenimis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.