Verslas

2021.06.18 13:28

Seimo komitetas – prieš, kad kaitinamojo tabako akcizas būtų dinamas labiau nei 32 proc.

BNS2021.06.18 13:28

Seimo Biudžeto ir finansų komitetui neužteko balsų pritarti siūlymams labiau nei 32 proc. kasmet artimiausius trejus metus didinti akcizą kaitinamajam tabakui ir jam alternatyviems produktams.

Už spartesnį didinimą pasisakė mažiau nei pusė komiteto narių, todėl dėl konkrečių siūlymų balsuojama nebebuvo.

„Kaitinamojo tabako pakelis kitais metais brangs 27 centais, dar kitais metais – 35 centais, o vėliau – 47 centais“, – konstatavo komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Dabar dėl kaitinamojo tabako akcizo tarifo apsispręs Seimas. Jeigu parlamentarai pateiks pataisas dėl didesnio akcizo, dėl jų bus balsuojama. Dėl didesnių tarifų Seimas balsuos iki savo atostogų liepą.

„Valstietis“ Valius Ąžuolas piktinosi, kad dabar numatytas akcizas tris kartus mažesnis negu paprastų cigarečių.

„Siūlau didinti ne mažiau kaip 50 proc., o ne 32 proc., kad kainoje sudarytų apie 40 proc., o ne 19 proc. kaip dabar“, – teigė V. Ąžuolas.

Jis paprašė Finansų ministerijos pateikti duomenis, kiek į biudžetą surenkama akcizo iš kaitinamojo tabako.

Socialdemokratas Liudas Jonaitis tikino, kad didinti akcizą kaitinamajam tabakui reikia, kad jo prieinamumas jaunimui mažėtų.

„Jaunimas kai parūko, atrodo, kad garvežys pravažiavo“, – teigė jis.

„Darbietis“ Vytautas Gapšys pasiūlė šiems rūkalams akcizą didinti ne trejus metus, kaip siūlo Vyriausybė, o vienerius ar dvejus metus.

Nacionalinės tabako gamintojų asociacijos vadovas Arnas Neverauskas Seimo narius informavo, kad Lietuvos kaitinamojo tabako rinka auga sparčiausiai pasaulyje.

„Kaitinamojo tabako rinka Lietuvoje yra numeris vienas rinka visame pasaulyje. Tai yra beprecedentis skaičius, rodantis, kaip Lietuvos vartotojai slenkasi į šį gaminį“, – komitete teigė A. Neverauskas.

Jis siūlo šį tabaką nuo kitų metų apmokestinti dvigubai mažiau nei pigiausios cigaretės.

Vyriausybė siūlė kaitinamojo tabako produktams akcizų tarifas už 1 tūkst. vienetų kaitinamojo tabako produktų (vietoje dabar akcizų taikymo už 1 kg tabako) nuo 2022 metų didinti iki 45,6 euro, 2023 metais – iki 60,2 euro, 2024 metais – iki 79,5 euro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.