Verslas

2021.06.21 14:11

Karščio alinami gyventojai šluoja oro kondicionierius ir ventiliatorius – kai kurių prekių gali ir nebelikti

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.06.21 14:11

Į Lietuvą atkeliavus didesnei nei 30 laipsnių temperatūrai, gyventojai, nenorėdami namuose leipti nuo karščio, suskubo ieškoti oro kondicionieriaus ar ventiliatoriaus. Jeigu karšti orai išsilaikys ir toliau, kai kurių pardavėjų teigimu, populiariausių prekių gali ir nebelikti.

Kaip LRT.lt sakė „Kesko Senukai“ atstovė Elona Uckutė, ventiliatoriai šį sezoną – itin patraukli prekė. Vis dėlto, jos tvirtinimu, oro kondicionierių ir ventiliatorių atsargos gausiai papildytos.

„Sušilus orams bei temperatūrai kylant iki 24 laipsnių ir daugiau, pastebime, kad oro vėsinimo prietaisų paklausa stipriai išaugo. Lyginant su praėjusiais metais – netgi rekordiškai“, – tikino E. Uckutė.

Anot E. Uckutės, klientai, ieškantys ventiliatorių tiek elektroninėje, tiek fizinėse „Senukų” parduotuvėse, dažniausiai renkasi juos pagal tai, kurioje vietoje bus naudojami.

„Vieno žmogaus poreikiams pritaikyti nedideli, ant stalo statomi įrenginiai. Viso kambario vėdinimui skirti ant žemės pastatomi, reguliuojamo aukščio ventiliatoriai. [...]

Alergiškiems žmonėms rekomenduojame rinktis orą valantį drėkintuvą, kuris ne tik vėsina, bet ir sulaiko bei naikina taršias oro daleles“, – komentavo E. Uckutė.

„Varlė.lt“ atstovė Alina Kazakevič taip pat pastebėjo, kad minėtų prekių paklausa egzistuoja. „Žmonės ypač ieško mobilių kondicionierių, ventiliatorių ir baseinų“, – nurodė A. Kazakevič.

Anot jos, kol kas ventiliatorių ir kitų vėsinimo priemonių netrūksta, tačiau, jei karščiai užsitęstų, galimai būtų jaučiamas populiariausių prekių deficitas.

„Ventiliatorių galima įsigyti ir už 15–20 eurų, ir už kelis šimtus, priklauso nuo dydžio, tipo, funkcionalumų, prekės ženklo. Perkamiausių ventiliatorių kainos yra apie 40 eurų“, – sakė „Varlė.lt“ atstovė.

„Pigu.lt“ atstovas Nerijus Mikalajūnas akcentavo, kad ventiliatorių ir kitų vėsinančių priemonių paklausa su kiekvienu termometro stulpelio pakilimu auga kartais.

„Šiuo metu populiariausias pirkėjų pasirinkimas yra ventiliatoriai ir oro vėsintuvai. Oro temperatūrai pasiekus 28 laipsnius ir daugiau ženkliai išauga mobiliųjų kondicionierių pardavimai. Šiais metais pastebime tendenciją, kad pirkėjai renkasi brangesnius, išmaniuosius ar labai tylaus veikimo ventiliatorius“, – pastebėjo N. Mikalajūnas.

Pasak jo, ventiliatorių ir kitų vėsinančių priemonių sezonui kasmet ruošiamės iš anksto. „Šie metai nėra išimtis – atsargų turime pakankamai. Žinoma, sunku prognozuoti, kokių staigmenų pateiks liepos ir rugpjūčio mėnesiai“, – pridūrė N. Mikalajūnas.

Ventiliatorių kainos, anot „Pigu.lt“ atstovo, svyruoja nuo kelių iki 400 eurų. „Populiariausi tarp pirkėjų – 15–40 eurų vertės ventiliatoriai. Oro vėsintuvą galima išsirinkti kainų rėžyje nuo 20 iki 150 eurų“, – sakė jis.

„Topo centro“ atstovė Ieva Račkauskaitė taip pat sakė, kad dar iki prasidedant karščiams buvo jaučiama, kad ventiliatoriau vis aktyviau perkami, tačiau paprastai ventiliatorių pardavimai, anot jos, visiškai priklauso nuo temperatūros už lango.

„Didžioji dalis klientų atbėga į parduotuves, kuomet namie ar darbe jau tampa neįmanoma tverti. Žinodami kasmet pasikartojanti pardavimų bumą, tam ruošiamės iš anksto, platus atnaujintas ventiliatorių ir kondicionierių asortimentas parduotuves pasiekia dar balandžio mėnesį, o sezono metu jos pildomos kelis kartus per savaitę, tačiau įsibėgėjus gali būti, kad trūks tam tikrų, populiariausių ventiliatorių modelių“, – komentavo I. Račkauskaitė.

Ventiliatorių kainos, pasak jos, labai įvairios: „Prasideda nuo 12, brangiausias siekia 700 eurų. [...] Kondicionieriai brangesni, jų kainos prasideda nuo 360 eurų.“

UAB „Vilpra“ atstovas Emilis Stankevičius taip pat pastebėjo, kad per karščius jaučiamas oro kondicionierių paklausos padidėjimas.

„Bėda ta, kad meistrai nebespėja aptarnauti visų klientų greitai ir montavimo gali tekti laukti 2–3 savaites. Tie kurie kondicionierius įsirengė dar prieš sezoną, sutaupė ir montavimo darbam, taip pat nereikėjo ilgai laukti. Paprastai žmonės, kai prispaudžia karščiai, nėra išrankūs ir ieško pigesnių variantų. Tie kas nenori laukti ilgai, kol sumontuos kondicionierių, perka mobilius kondicionierius, kuriems nereikia įrengimo darbų“, – komentavo E. Stankevičius.

Anot jo, pigiausią, mažiausio galingumo oro kondicionierias modelį galima įsigyti už maždaug 500 eurų, dar papildomai – apie 200–280 eurų – tek susmokėti už montavimo darbus bei papildomas medžiagas.

„Jei vartotojui reikia modernesnio modelio su daugiau funkcijų ar kitokios išvaizdos, kainos gali siekti nuo 600 Eur iki 1 500 Eur. Tiesa kainos dar priklauso kokioje šalyje pagamintas kondicionierius. Populiariausi bei pigiausi Kinijoje gaminti kondicionieriai. Brangesni – japoniški“, – vardijo E. Stankevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.