Verslas

2021.06.17 23:24

Miestai ruošiasi pritraukti turistus – žada daugiau renginių, naujas pramogas ar išskirtinumą

Žygintas Abromaitis, Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.17 23:24

Vilnius vilioti turistus šiemet pasirinko nestandartiškai: prasidedančios turizmo kampanijos epicentre – Palanga, Neringa, Druskininkai ir Birštonas. Sostinės valdžia kviečia atostogaujančiuosius prieš vykstant į pajūrį ar kitus kurortus pirmiausiai pasilinksminti sostinėje. Būdų kaip vilioti turistus rado ir Kaunas.

Nors nėra jūros, užtat yra mėlyna vėliava apdovanotas paplūdimys. Nors nėra kurortams įprasto atostogų jausmo, tačiau daug aktyvaus laisvalaikio leidimo vietų. Tai vieni svarbiausių skirtumų tarp Vilniaus ir kurortų. Sostinės valdžia šiuos skirtumus nori išnaudoti ir atostogautojams siūlo – prieš vykdami į kurortus, pasilinksminkite Vilniuje.

„Mūsų tikslas nėra apversti aukštyn kojomis ir kažkaip atsisakyti visiškai tų įpročių, ar juos pakeisti, bet juos papildyti. Tegu žmonės važiuoja į kurortus, jie yra nuostabūs, bet prieš tai reikėtų užsukti į Vilnių“, – sako „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Panorama. „Šeimos gynimo maršo“ dalyviams gresia baudos dėl Susirinkimų įstatymo pažeidimo (su vertimu į gestų k.)

Jau ne sykį prieštaringai priimamomis kampanijomis stebinanti „Go Vilnius“ komanda šį kartą pribloškė ir kurortų merus.

„Kas belieka pasakyti Vilniui – ačiū“, – ironiškai sako Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Palangos meras teigia, kad po pandemijos atsigaunančiam turizmui svarbi miestų vienybė. Palanga savo ruožtu žada daug renginių.

„Naujovių yra labai nemažai. Kalbu ir apie naująją Kurhauzo medinę dalį, kur yra įsikūręs teatras, jau pradėjo ten vykti įvairūs renginiai. Aišku, labai didelė dalis renginių bus lauke – tiek Birutės parko teritorijoje sutvarkyta infrastruktūra, nauji dviračių takai“, – priduria Š. Vaitkus.

Paskui atostogaujančiuosius į pajūrį – ir verslai. Čia veiks ir kelios sostinėje pamėgtos kavinės bei restoranai.

„Žaliavos pabrango 17 proc. Atlyginimai tiek pat – 15–20 proc., dar žadama kelti minimalią algą. Restoranų sektorius iš tiesų laikosi sudėtingai, dabar mes laukiame, Seime bus balsavimas dėl PVM restoranams, tai čia būtų kaip deguonies balionas“, – LRT TELEVIZIJAI aiškina Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Sostinės meras Remigijus Šimašius teigia, dar sunku prognozuoti, ar šiemet Lietuvoje, Vilniuje bus jau daugiau turistų iš užsienio. Meras pabrėžia, per artimiausias savaites, ypač gerėjant vakcinavimo rezultatams, turėtų nebelikti galimybių paso.

„Kalbant apie galimybių pasą, labai džiaugiuosi, kad mėnesį, ar kiek ten jis galiojo, jis suvaidino savo vaidmenį. Dabar laikas strateguoti labai aiškiai, kaip per artimiausias savaites išeiti iš to galimybių paso ir galimybės būtų visiems ir visada“, – tikino R. Šimašius.

Gaivus vėjas ir malonus pasiplaukiojimas – Kaunas turizmui skatinti atveria vandens kelius. Nemune ties Kaunu pradėjo kursuoti keleivinis maršrutinis laivas į Kulautuvą. Kad laivyba būtų dar aktyvesnė, o vandeniu būtų galima pasiekti Augustavo kanalą, Kaunas svarsto rengti šliuzo ties hidroelektrine projektą.

„Dar į šią infrastruktūrą reikės nemažai investuoti ir vienas iš projektų miesto finansuojamų, kad būtų suprojektuotas projektas šliuzas per hidroelektrinę. Toliau eisime į Vyriausybę, bučiuosime rankas, kad prisidėtų, nes miestui vienam ar aplinkiniams rajonams per brangus projektas“, – tikina Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kaunas žada pasiūlyti renginių ir sporto aistruoliams – „Žalgirio“ arenoje organizuojamas olimpinės atrankos krepšinio turnyras, pasaulio salės futbolo čempionatas. Miesto valdžia teigia, tai bus sėkmės formulė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.