Verslas

2021.06.17 14:50

Atnaujintame valstybės biudžete numatyta daugiau lėšų savivaldybėms

LRT.lt2021.06.17 14:50

Ketvirtadienį Seime svarstomame atnaujintame 2021 m. valstybės biudžete numatoma daugiau lėšų savivaldai, rašoma Finansų ministerijos pranešime.

Anot finansų ministrės Gintarės Skaistės, po peržiūrėto pajamų plano ir gyventojų pajamų mokesčio (GPM) pajamų padidinimo į valstybės ir savivaldybių biudžetus, prognozuojamos pajamos iš šio mokesčio į savivaldybių biudžetus didėja 141,15 mln. eurų, lyginant su gruodį patvirtintu biudžeto įstatymu.

„Atnaujinus Ekonominės raidos scenarijus savivaldybėms, lyginant su patvirtintu gruodžio mėnesį biudžetu, auga prognozuojamos pajamos savivaldai. Šios lėšos, turint omenyje iki šiol buvusią gana sudėtingą pandeminę situaciją, padės savivaldybėms greičiau atsitiesti ir laisviau planuotis savo išlaidas“, – teigė G. Skaistė.

Pranešime nurodoma, kad kovo mėnesį už 2020 m. savivaldybėms jau buvo paskirstyta 45,7 mln. eurų, o šiemet didėjant GPM, papildomai numatoma dar 141,15 mln. eurų, kas užtikrins ne tik 2020 metais turėtą savivaldybių biudžetų pajamų lygį, bet ir jų augimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt