Verslas

2016.07.21 23:31

Analitikai: „Pokemon Go“ atneš milijardines pajamas kompanijai „Apple“

LRT.lt2016.07.21 23:31

Analitikų skaičiavimais, per vienerius ar dvejus metus kompanija „Apple“ susižers 3 mlrd. USD pajamų iš „Pokemon Go“ žaidimo.

Virtualios realybės žaidimas, sukurtas „Niantic“ bendradarbiaujant su „Nintendo“, gali būti į išmanųjį telefoną atsisiųstas nemokamai, tačiau „iPhone“ telefonų naudotojai gali panaudoti „PokeCoins“ papildomoms ypatybėms nusipirkti, tokiu būdu didindami kompanijos pajamas, rašo „Reuters“.

Liepos 18 d., praėjus dviem savaitėms nuo žaidimo paviešinimo, vien Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pokemon Go“ turėjo 21 mln. aktyvių žaidėjų.

Žaidimą, kuris jau prieinamas 35 šalyse, taip pat gali žaisti ir išmaniųjų telefonų su „Android“ sistema savininkai.

Konsultacijų kompanijos „Needham & Co“ analitikės Lauros Martin teigimu, santykis tarp „Pokemon Go“ naudotojų, mokančių už įvairius priedus, ir visų naudotojų yra 10 kartų didesnis, lyginant su „Candy Crush“ žaidimu. Šis kompanijos „King Digital“ žaidimas uždirbo daugiau nei 1 mlrd. USD per 2013–2014 metus.

Programėlių analitikų įmonės „SensorTower“ duomenimis, amerikiečiai praleidžia žymiai daugiau laiko žaisdami žaidimą nei naudodamiesi „Facebook“ ar „WhatsApp“.

Tuo tarpu elektronikos pardavėjai pastebėjo, kad nuo „Pokemon Go“ atsiradimo padidėjo išmaniųjų telefonų įkrovėjų poreikis.

Antradienį „Apple“ akcijų vertė buvo pakilusi 5 proc., arba 25 mlrd. dolerių, nuo liepos 6 d., kai žaidimas buvo paleistas į rinką, o „Nintendo“ akcijų vertė beveik padvigubėjo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt