Verslas

2021.06.16 11:28

Restoranai reikalauja PVM lengvatos: kitaip kainos augs 15 proc., restoranuose liks dirbti tik užsieniečiai

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.06.16 11:28

Žadėtos pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos nesulaukiantys restoranai teigia nebegalintys ilgiau laukti. Jeigu PVM lengvata nebus priimta, o subsidijų po prastovų tvarka pakeista, dalis restoranų neišgyvens, kainos augs bent 15 proc. o restoranuose liks dirbti tik užsieniečiai. 

„Buvo žadėta sumažinti PVM restoranams iki 9 proc. Liko 2 savaitės iki balsavimo ir visus ima nerimas. Yra tyla ir atrodo, kad niekas nebedaroma. Buvo kalbėta su Vyriausybe, Mykolu Majausku, kad PVM bus mažinamas, ir net premjerė pripažino, kad tai būtų tiesioginė subsidija restoranams“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Ji taip pat pastebėjo, kad Lietuvoje yra nuolatos keliamas minimalus darbo užmokestis, o tai sudaro didžiąją dalį restoranų kaštų.

„Negalime konkuruoti su kitomis šalimis, mokesčiai pas mus didžiausi, PVM didžiausias, o net 21 šalis Europoje yra susimažinusi PVM“, – akcentavo ji.

Prancūzija PVM restoranams yra sumažinusi nuo 20 iki 10 proc., Italija nuo 22 iki 10 proc., Švedija nuo 25 iki 12 proc., Airija nuo 25 iki 13,5 proc., Lenkija nuo 23 iki 8 proc.

„Todėl puikiai suprantame tautiečius, kurie grįžę iš Ispanijos sako, kad ten pigiau. Taip, ten yra pigiau ir mes negalime su jais konkuruoti“, – kalbėjo Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

PVM sumažinimas, anot E. Šiškauskienės, leistų papildomas lėšas panaudoti atlyginimams kelti ir susikaupusioms skoloms padengti.

„Kainų kritimas būtų labai nedidelis, nes gauta nauda tektų darbuotojų atlyginimams didinti, nes jų surasti dabar yra beveik neįmanoma. Niekas nenori eiti iš prastovų. Dabar yra palikta spraga Darbo kodekse. Darbuotojui, kuris yra prastovoje, galima dirbti ir kitame darbe. Kai pirmasis darbdavys išsikviečia asmenį į darbą, šis sako, kad nori išeiti, dar pasiima 2 mėnesių nedarbo išmoką ir atostoginius ir išeina į kitą darbą“, – sakė E. Šiškauskienė.

Ji teigė, kad jeigu PVM lengvatos nebus, subsidijos po prastovų nebus pratęstos iki metų galo ir nebus pakeista jų skyrimo tvarka, restoranams reikės kliautis darbo jėga iš užsienio.

„Žmonės nesupranta, kad kol kas dirba tik terasos. Galimybių pasas neduoda jokios naudos. Visas jaunimas, kuris sudaro didžiąją klientų dalį, neturi galimybių pasų“, – aiškino E. Šiškauskienė.

Restoranų skolos auga

„Amber Food“ vadovas Gediminas Balnis tikino, kad dėl griežtų paramos skyrimo sąlygų apie pusė restoranų negavo jokios paramos.

„Restoranai toliau renka skolas, kurios jau didesnės negu pačių restoranų vertė. (...) Restoranai sutrikę, jie nežino, ar jiems didinti kainas, ar ką“, – kalbėjo jis.

Anot G. Balnio, jei restoranai nesulauks PVM lengvatos, artimiausiu metu kainos restoranuose augs bent 15 proc.

„Dalis yra jau pasikėlę kainas, jei PVM nebus sumažintas, tai kainos turėtų didėti dar 15 proc.“, – spaudos konferencijoje sakė G. Balnis.

Jis taip pat pažymėjo, kad į restoranus neinant dirbti vietiniams, vienintelė išeitis – vežtis darbuotojus iš užsienio, daugiausia – baltarusius ir ukrainiečius.

Prezidentas PVM mažinimui nepritaria

Maitinimo sektoriuje Lietuvoje dirba apie 30 tūkst. žmonių ir 2,6 tūkst. įmonių, dauguma jų yra smulkios, šeimos verslai, kurie neturi galimybių sukaupti atsargų krizei.

Reaguodami į restoranų sektoriaus nuostolius per pandemiją, valdantieji registravo pasiūlymą restoranams, barams, kavinėms ir kitoms maitinimo vietoms, išskyrus jų parduodamą alkoholį, taikyti 9 proc. PVM. Šiuo metu šios paslaugos apmokestinamos standartiniu 21 proc. PVM tarifu.

Lengvatinį PVM tarifą siūloma taikyti nuo 2021 m. liepos 1 d. iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Dėl lengvatos biudžetas per metus negautų apie 90 mln. eurų.

Šalies prezidentas Gitanas Nausėda PVM tarifo mažinimą restoranų sektoriui vertina skeptiškai ir mano, kad tokia paramos forma nebūtų tikslinga.

Maitinimo sektorius sako, kad siūloma PVM lengvata padėtų išgyventi karantino ir ekstremalios situacijos padarinius patiriančioms viešojo maitinimo įmonėms, suteiktų verslui pasitikėjimą valstybe ir padėtų lengviau grįžti įmonėms į įprastinį ritmą ateityje.

Per pandemiją PVM lengvatą restoranams pradėjo taikyti Kipras, jis sumažino PVM restoranams ir viešbučiams nuo 9 proc. iki 7 proc. Vokietija sumažino PVM restoranams iki 7 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.