Verslas

2013.03.25 12:11

Mokesčių inspektorių derlius – 21 nelegalus taksistas

LRT.lt 2013.03.25 12:11

Mokesčių inspektoriai tikrindami vieną dispečerinės paslaugas teikiančią sostinės įmonę, nustatė 21 vežėją, kurie prisidengdami automobilio nuomos su vairuotoju veikla, dirbo taksistais.

Mokesčių inspektoriai tikrindami vieną dispečerinės paslaugas teikiančią sostinės įmonę, nustatė 21 vežėją, kurie prisidengdami automobilio nuomos su vairuotoju veikla, dirbo taksistais.

Vilniaus AVMI ankstesnio operatyvaus patikrinimo metu nustatė, kad dispečerinės paslaugas teikianti įmonė pati iki 2012 metų rugsėjo vertėsi taksi veikla, neturėdama tam leidimo. Po patikrinimo iš įmonės buvo atleisti visi darbuotojai ir ji pradėjo teikti tik dispečerinės paslaugas. 

Patikrinus dispečerinę antrą kartą, paaiškėjo, kad įmonės paslaugomis naudojasi vairuotojai, deklaruojantys automobilio nuomos su vairuotoju veiklą, tačiau pagal visus veiklos organizavimo ir vykdymo kriterijus vykdantys lengvojo automobilio taksi veiklą. Vilniaus AVMI patikrino 21 vairuotoją ir visiems surašė administracinio teisės pažeidimo protokolus už neteisėtą vertimąsi keleivių vežimo taksi automobiliais veikla.

Patikrinimo metu visi vairuotojai buvo įspėti, kad pagal Kelių transporto kodekso ir Keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais taksi taisyklių reikalavimus privalu turėti leidimą, įrengtą ir įregistruotą taksometrą, plafoną su užrašu „Taksi", pildyti taksometro kasos operacijų žurnalą. Nuo 2012 m. lapkričio 1 d. lengvuosiuose taksi automobiliuose kiekvienam klientui turi būti išduodamas taksometro (kasos aparato) kvitas arba pinigų priėmimo kvitas, arba kitas apskaitos dokumentas.

Vilniaus AVMI primena, kad už neteisėtą vertimąsi komercine ūkine veikla Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato baudą iki 3000 Lt su įrankių (šiuo atveju – automobilių) ir iš šios veiklos gautų pajamų konfiskavimu. Už pakartotinį pažeidimą numatyta bauda iki 6000 Lt. O už neteisėtą veiklą panaudojant nelegaliai dirbančių asmenų darbą gresia bauda iki 10000 Lt su įrankių ir veiklos pajamų konfiskavimu.