Verslas

2021.06.14 14:57

Korupcija įtariamas Kacas suspendavo pareigas lošimų asociacijoje

atnaujinta 15.09
BNS2021.06.14 14:57

Korupcija įtariamas azartinių lošimų bendrovės „Tete-a-tete“ savininkas Samoilas Kacas suspendavo pareigas Nacionalinėje lošimų ir žaidimų verslo asociacijoje (NLŽVA). Joje jis eina valdybos pirmininko pareigas.

S. Kacas artimiausiu metu planuoja viešai paaiškinti šios situacijos aplinkybes, pirmadienį paskelbė NLŽVA.

NLŽVA prezidentas, „Tete-a-tete“ direktorius Olegas Smirnovas pranešime tvirtino, jog Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrimas, susijęs su Loterijų mokesčio įstatymo pakeitimu, nėra susijęs su asociacijos veikla.

„Viešumoje paskleistos loterijų atstovų insinuacijos apie neva lošimų automatų salonus valdančių bendrovių neteisėtus veiksmus atrodo karštligiškos“, – pranešime sakė O. Smirnovas.

S. Kacui pateikti įtarimai dėl papirkimo ir prekybos poveikiu atliekant tyrimą dėl Seimo nariui Matui Maldeikiui galbūt pasiūlyto kyšio už sektoriui nepalankių teisės aktų priėmimo vilkinimą.

Konkretus verslininko vaidmuo tiriamame nusikaltime nėra aiškus. Iki šiol tyrimą atliekanti Specialiųjų tyrimų tarnyba teigė, kad 50 tūkst. eurų kyšį parlamentarui M. Maldeikiui, įtariama, pasiūlė kito Seimo nario Mindaugo Puidoko padėjėjas Kęstutis Motiečius. Jam šioje byloje taip pat pateikti įtarimai dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.

Įtariama, kad kyšis M. Maldeikiui buvo pasiūlytas siekiant paveikti įstatymus, susijusius su lošimų automatų apjungimu į bendrą sistemą bei loterijų ir lošimų mokesčio tarifų padidinimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.