Verslas

2021.06.14 14:06

Gudzinevičiūtė neigia, kad Mazuroniui buvo daromas spaudimas dėl Lošimų įstatymo: tai neturi nieko bendro su tikrove

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt, Mindaugas Jackevičius, LRT RADIJO laida „Aktualijų studija“2021.06.14 14:06

Reaguodama į Seimo nario Andriaus Mazuronio teiginius, jog Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) jam darė spaudimą dėl Lošimų įstatymo pataisų, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė teigia, kad tai neturi nieko bendro su tikrove.

„Pokalbio metu p. Mazuroniui buvo išdėstytas sporto bendruomenės nuogąstavimas dėl grėsmės, kylančios šalies olimpiniam judėjimui. Priėmus jo minimą įstatymo projektą netektume kas antro olimpiečio. Apie tai jį informavome.

Tad galime tik apgailestauti, kad toks sportininkų nerimas tapo politinių interpretacijų objektu, neturinčiu nieko bendro su tikrove, ar tuo labiau jam išdėstyta pozicija“, – atsakyme LRT.lt nurodo D. Gudzinevičiūtė.

LRT RADIJO laidoje „Aktualijų studija“ D. Gudzinevičiūtė taip pat pasakojo skambinusi A. Mazuroniui dėl ruošiamo Lošimų įstatymo projekto.

„Aš skambinau išreikšti nerimą, kuris mus apėmė labai staigiai paslapčia užregistravus tą Loterijų mokesčio pakeitimo įstatymą. Skaičiau Aiškinamąjį raštą, kuris visiškai prasilenkia su realybe, nieko bendro su ja neturi. Pats įstatymas taip pat – tame aiškinamajame rašte bandoma papasakoti, kaip čia bus gerai. Iš tikrųjų mums taip neatrodo. [...]

Sportas ir taip išgyvena didžiulį nuopolį. Priėmus tokį įstatymą tikrai nebūtų lengviau, ko gero, būtų daug sudėtingiau. Priimant bet kokį įstatymą teisėkūroje, kiek aš suprantu, yra tariamasi, kažkiek diskutuojama su interesuotomis grupėmis [...], o šiuo atveju nieko panašaus nebuvo. Taip, skambutis buvo, pokalbis buvo, tačiau kalbėti, kad tai spaudimas, manau, yra šiek tiek nerealu“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

Ji taip pat nuogąstavo, kad priėmus minėtą įstatymą iš loterijų bendrovės „Olifėja“, kurio dalininkė yra ir pati LTOK, sportininkai gautų mažiau lėšų.

„Nors atrodo, kad tų pinigų turėtų būti daugiau, nes paramos mokestis yra didinamas, tačiau logikos čia labai mažai, nes pati įmonė atsidurs ant bankroto ribos. Vienu atveju, ta injekcija galėtų būti didesnė, bet po to viskas galėtų ir žlugti“, – kalbėjo ji.

D. Gudzinevičiūtės nurodė, kad paramos lėšos, gaunamos iš „Olifėjos“, užtikrina pastovų finansavimą sportininkamams, todėl teigė nesuprantanti sūlymų tokios tvarkos apskritai atsisakyti. Jos tvirtinimu valstybės skiriamų pinigų paprastai neužtenka reikiamam sporto inventoriui įsigyti, tinkamai pasirengti olimpinėms žaidynėms, išmokėti virš 100 stipendijų sportininkams.

„Mes tą nepriklausomybę labai vertiname, todėl pas mus skaidrumas yra aukščiausiame lygyje. [...] Nematau, kodėl ta sistema turėtų keistis“, – svarstė LTOK prezidentė.

„[Kalbant] apie teisėkūros iniciatyvą, atsiprašau už pasakymą „š“, čia kas kaip nori, taip jį interpretuoja, bet iš tikrųjų tas įstatymo projektas, kaip ir Aiškinamasis raštas, buvo visiškai kažkoks neaiškus ir iškritęs iš dangaus“, – pridūrė ji.

Galimai siūlė kyšį

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę Seime Darbo frakcijos atstovas Mindaugas Puidokas pareiškė, kad, atlikdami kratą jo kabinete, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentai prieš jį naudojo smurtą.

Vėliau STT išplatintame pranešime buvo nurodoma, jog M. Puidoko padėjėjas Kęstutis Motiečius įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu bei yra sulaikytas. STT tyrimą pradėjo gavusi Seimo nario Mato Maldeikio pranešimą apie bandymą jį papirkti.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, K. Motiečius Seimo patalpose pasiūlė Seimo nariui M. Maldeikiui 50 tūkst. Eur kyšį, už kurį, kaip įtariama, siekė, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus Seimo narius, kad būtų sustabdytas ir (ar) atidėtas neribotam laikui Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projektas.

M. Maldeikis žurnalistams parlamente patvirtino šią informaciją, tačiau teigė pasirašęs rašytinį pasižadėjimą neatskleisti tyrimo detalių. Jis patikino kreipsęsis į prokurorą, kad šis jam leistų pateikti daugiau informacijos.

Kiek vėliau Seimo narys A. Mazuronis, vienas iš minėto įstatymo iniciatorių, socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo įrašu, kuriame teigė jautęs spaudimą dėl šio įstatymo ir iš LTOK.

„Kai mes užregistravome Loterijų įstatymo pataisas, drįsčiau spėti, kad kalbama būtent apie šitą projektą, man tikrai labai keista, kaip žmonės, kurių pagrindinė funkcija yra rūpintis sportu, sporto interesais, girti, ginti ir gerinti sportininkų treniravimosi, varžybų sąlygas, staiga labai keistai pradeda rūpintis ne sportininkų reikalais, bet įvairiausių lošimų, piniginių dalykų ir visų kitų dalykų.

Taip, man buvo keista, kalbėjimo tonas irgi pasirodė labai nepriimtinas, tiesą pasakius, familiarus. Nesu įsitikinęs, ar Olimpinis komitetas, ar atskiri jų atstovai yra užsiregistravę kaip lobistinė organizacija, tačiau ta šnekėjimo maniera ir būdas, kurį patyriau iš aukštų komiteto vadovų, yra visiškai nepriimtini ir netoleruotini“, – LRT TELEVIZIJAI praėjusią savaitę sakė A. Mazuronis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.