Verslas

2021.06.14 11:08

Finansų ministrė Skaistė apie infliaciją: atlyginimai vis tiek augs sparčiau, todėl perkamoji galia didės

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.06.14 11:08

Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) 2021 m. augs vietoje planuotų 2,6 proc. iki 4,1 proc., o infliacija nuo planuotų 1,8 proc. didės iki 2,6 proc., tačiau atsižvelgiant į augantį gyventojų darbo užmokestį, gyventojų perkamoji gali augs greičiau nei auga infliacija, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė. 

„Matome, kad infliacijos pokyčiai yra dėl augančių energijos ir paslaugų kainų, kurios susijusios su darbo užmokesčio augimu. Tačiau kažkokių kitokių papildomų labai didelių sprendimų, dėl ko turėtų augti infliacija – nėra“, – pirmadienį žurnalistams sakė G. Skaistė.

Ji taip pat pažymėjo, kad, tiek Finansų ministerija, tiek ir Lietuvos bankas prognozuoja panašų infliacijos lygį.

„Visi prognozuoja, kad infliacija augs šiek tiek daugiau negu buvo prognozuota pavasario pradžioje, tačiau esminių nukrypimų nuo tvaraus kelio neprognozuoja nei viena iš pagrindinių finansinių institucijų“, – pridūrė G. Skaistė.

Finansų ministerija prognozuoja, kad infliacija 2021 m. vietoje planuotų 1,8 proc. turėtų augti iki 2,6 proc., tačiau tai žmonių perkamosios galio nesumažins.

„Nors infliacijos dydis ir auga, atsižvelgiant į augantį darbo užmokesčio dydį, kuris šiais metais turėtų didėti iki 7,9 proc., matome, kad gyventojų perkamoji galia augs greičiau nei auga infliacija“, – sakė finansų ministrė.

Lietuvos bankas prognozuoja, kad suderinta vidutinė metinė infliacija šiemet sieks 2,2 proc., o 2022 metais – 2,1 proc. (kovo prognozė – 1,6 proc. ir 1,9 proc.).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.