Verslas

2021.06.12 23:53

Panevėžio sodininkai piktinasi: gauna sąskaitas už atliekų tvarkymą, nors konteinerių net neturi

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.06.12 23:53

Panevėžio sodininkai pasipiktinę – gauna tik sąskaitas už atliekų tvarkymą, o paslaugų – ne. Sodų bendrijose nėra konteinerių, tačiau gyventojai už atliekų išvežimą turi mokėti. Atliekų tvarkymo centro vadovas sako, kad tokį mokestį privalo mokėti kiekvienas, o jei žmonės neturi konteinerių, patys kalti.

Panevėžietis Zigmantas, turintis sodą rajone, per savaitę triskart veža šiukšles į miestą. Bendrijoje nėra konteinerių.

„Smulkius daiktus sukūrenam, o šiaip, jeigu žolė, nekūrename, yra konteineris ir ten žoles supilame. Kompostas, kaip sakant“, – LRT TELEVIZIJAI sako jis.

Tokių kaip Zigmantas sodų bendrijoje – daugybė. Šiukšles jie išsiveža patys, tačiau vis tiek gauna sąskaitas.

„Reketuoja turbūt, nežinau, kodėl čia taip darosi, niekada nesidomėjome. Ateina, sumokam, išvežam ir viskas“, – aiškina panevėžietė Pranė.

Panorama. Lietuvoje paskiepyta tik pusė 80-ies ir vyresnių: nors vakcinų užtenka, ekspertai prognozuoja skiepijimo tempų lėtėjimą

Pasak Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus Gintauto Ulio, nustatyti dvinarę rinkliavą savivaldybes įpareigoja teisės aktai. Jie nurodo, kad atliekų tvarkymo srityje taikomas principas „teršėjas moka“ reiškia, kad išlaidas turi apmokėti atliekų turėtojas. Bendrijos esą pačios kaltos, jei iki šiol neįsirengė konteinerių aikštelių.

„Yra nemaža dalis sodų, kurie per susirinkimus atsisakė statyti konteinerius dėl vietos stokos, dėl kažkokių kitų jiems žinomų priežasčių, kol kas ten konteineriai nestovi, tačiau pagal rinkliavos nuostatas prievolę tenka visiems mokėti“, – LRT TELEVIZIJAI tikina G. Ulys.

Sodininkai sako, kad įsirengti konteinerių aikšteles ne taip paprasta dėl siaurų kelių, kuriais sudėtinga važiuoti atliekų surinkimo technikai. O ir bendrijos savo žemės neturi – privačioje valdoje nepastatys, o dėl valstybinės turi spręsti savivaldybė.

„Ne patys gyventojai turėtų pasirūpinti, o savivaldybės turėtų jiems parūpinti tuos konteinerius. Laikinas paslaugos neturėjimas neturėtų labai užsitęsti, nes iš tikrųjų didžiulė siekiamybė yra maksimaliai aprūpinti gyventojus paslauga“, – teigia Aplinkos ministerijos atstovė Vilma Slavinskienė.

Panevėžio rajono savivaldybė žada, kad kitąmet daugelyje sodų bendrijų bus pastatytos atliekų surinkimo aikštelės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.