Verslas

2021.06.11 23:18

Laisvų darbo vietų skaičius auga, tačiau darbuotojus tenka „medžioti“

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.06.11 23:18

Daugėjant bedarbių, Užimtumo tarnyba teigia, kad šiuo metu labiausiai atsigauna statybų ir apgyvendinimo paslaugų sektoriai.

Birželio pirmą dieną Lietuvoje registruota beveik 240 tūkstančių bedarbių. Tai – 36 tūkstančiais daugiau nei pernai tuo pačiu metu.

„Besikreipiančių ir darbo neturinčių žmonių skaičius mažėja, o laisvų darbo vietų pasiūla didėja. Pavyzdžiui, gegužės mėnesį mes galėjome pasiūlyti apie 54 tūkst. laisvų darbo vietų.

Daugiau pasiūlos yra statybos sektoriuje, taip pat ryškiai atsigauna apgyvendinimo ir maitinimo sektoriaus įmonės. Taip pat kita sritis, kurią sekame ir matome, kad atsigauna yra meninė ir poilsio organizavimo veikla“, – LRT RADIJUI pasakoja Užimtumo tarnybos atstovė Jurgita Zemblytė.

Karjeros portalo „CV online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė sako, kad dabar susirasti darbuotoją gerokai sunkiau nei prieš pandemiją. Jos teigimu, tą lėmė žmonių nesaugumo jausmas – vieni galvoja geresnio darbo nerasiantys, kiti dėl besikeičiančios pandeminės situacijos bijo pokyčių.

„Iš ieškančiųjų darbo pusės mes matome, kad jie nėra tokie susidomėję naujo darbo paieška. Maždaug pusantro karto ilgiau užtrunka surasti darbuotoją nei prieš pandemiją. Šiuo metu darbo rinkoje paprastą darbuotoją surasti tai išsiruošiama kaip į medžioklę“, – nurodo ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.