Verslas

2021.06.10 09:31

Šimonytė: nebenorime būti pigiausi – tai lemtų žemą gerovės lygį ir netgi sukeltų grėsmę nacionaliniam saugumui

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.06.10 09:31

Lietuva neturėtų būti žemų kaštų šalimi, nes tai nepadės padidinti gerovės lygio ir net gali sukelti grėsmę nacionaliniam saugumui, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Mes daugiau nebenorime būti pigiausi. Tai yra praėjusios dienos strategija. Bandymas išlikti žemų kaštų šalimi pasmerktų mus turėti žemesnį gerovės lygį, negu mūsų žmonės nusipelnė ir norėtų“, – Investuotojų forumo organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje sakė I. Šimonytė.

Jos teigimu, siekis būti žemų kaštų šalimi galėtų netgi sukelti grėsmę šalies nacionaliniam saugumui.

„Tokiu būdu galime pradėti taupyti ten, kur tai daryti yra nesaugu. Pavyzdžiui, pirkti elektros energiją iš nesaugių atominių elektrinių“, – sakė ji.

Bandymas išlikti žemų kaštų šalimi pasmerktų mus turėti žemesnį gerovės lygį, negu mūsų žmonės nusipelnė ir norėtų.

Investuotojų forumo organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje I. Šimonytė taip pat pažymėjo, kad Lietuva jau susitvarkė su ekonominiais pandemijos padariniais, todėl reikia kalbėti ne apie ekonomikos gaivinimą, o apie jos transformaciją.

„Šiandien nebereikia kalbėti apie mūsų ekonomikos gelbėjimą. Esame tarp tų laimingų šalių, kurių BVP jau sugrįžo į ikipandeminį lygį, todėl turime pradėti kalbėti apie naujos kartos Lietuvą. Norėdami pasiekti šį tikslą turime išlaikyti ekonomikos augimo tempą bei išspręsti ilgai egzistuojančias socialines problemas“, – teigė I. Šimonytė.

Ji taip pat pažymėjo, kad naujos kartos Lietuvai reikia stiprių institucijų, aukštos kokybės viešojo sektoriaus bei pokyčių švietimo srityje.

„Norėdami sukurti aukštesnę kokybę ir produktyvesnę ekonomiką turime vystyti informacinių technologijų sritį, atverti prieigą prie valstybės duomenų, reformuoti viešąjį sektorių. Be kita ko, didžiausią dėmesį reikia skirti švietimui, mokslui ir inovacijoms. Taip pat turime bandyti pritraukti talentingus lietuvius iš užsienio sukurdami jiems geresnes grįžimo sąlygas“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt