Verslas

2016.07.17 22:55

Didėjant poreikiui atnaujinti mokyklas, lėšų užtenka ne visiems

Reda Gilytė, Lukas Šniolis, Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.07.17 22:55

Tradiciškai vasarą mokyklose vyksta remonto darbai. Pasak švietimo ir mokslo viceministrės, šiemet bus atnaujinta beveik 150 mokyklų, dar maždaug 50 tęsiami ankstesniais metais pradėti darbai. Iš viso beveik per dešimtmetį Lietuvoje atnaujinta beveik 600 mokymo įstaigų.

Marijampolėje dirbantys statybininkai ramina – šioje meno mokykloje remontas bus baigtas laiku. Pasak jų, gerai, kai dirba vietiniai statybininkai – paprasčiau derinti, pasitarti, o ir sprendimai priimami greičiau.

„ Paruošiamuosius darbus pradėjome vasario mėnesį. Po sutarties pasirašymo, tai buvo projektas su projektavimu, kol rengėme projektą, tai tik ardėme ,kažką darėme. Sutartis yra 7 mėnesiai, tai mes tikrai pabaigsime darbus. Kaip ir buvo tartasi, mėnesį leisime įsikraustyti su visais baldais, gal dar ir padėsime įsikraustyti“, – tikina UAB „Statybos ritmas“ gamybos direktorius Raimondas Gurevičius.

Poreikis atnaujinti mokyklas vis didėja, teigia švietimo ir mokslo viceministrė. Šiemet didžiausia dalis pinigų skirta Vilniaus miestui – per milijoną eurų. Iš viso šalies mokykloms atnaujinti atseikėta beveik 14 mln. eurų. Už juos bus suremontuotos 147 mokyklos.

 „Aišku, savivaldybės paraiškose prašė net 39 milijonų, bet tiek, kiek turėjome, tiek savivaldybėms ir išdalinome. Kita programa skirta 9,3 mln. eurų, yra specifinė tuo, kad ji skirta tęstiniams projektams, tarkim pradėta mokykla atnaujinti nebaigta, ją reikia užbaigti. Taigi šita suma skirta net 47 švietimo įstaigoms, užbaigtos šiais metais bus 7, kitos dar lauks eilės“, – aiškina švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė.

Aukštosios mokyklos taip pat atnaujinamos, joms skirta apie 5 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt