Verslas

2021.06.12 16:08

Lietuviai graibsto sodybas Joninėms – perspėjama, kad jau dabar rasti vietą gali būti sudėtinga

Gabrielė Sagaitytė, LRT.lt2021.06.12 16:08

Nors šalyje vis dar paskelbtas karantinas, gyventojai aktyviai ruošiasi švęsti Jonines ir rezervuoja sodybas. Kaimo turizmo asociacijos vadovės Agnės Vaitkuvienės teigimu, didelė dalis jų jau užimtos, tad norintiesiesiems praleisti trumpiausią metų naktį kaime vertėtų suskubti.

„Taip, žmonės labai aktyviai užsisakinėja, nes metai iš metų švęsti Jonines sodyboje yra labai populiaru. Sodybos viską pasiruošia, sukrauna laužus. Dažniausiai žmonės vyksta į tas pačias vietas, kaip ir kasmet, bet turime ir naujų klientų, norinčių Jonines praleisti kaime“, – sakė A. Vaitkuvienė.

Anot jos, dažniau užsakomos mažesnės sodybos, švenčiama siauresniame rate. „Daugiau švenčiama su šeima ar didesne šeima, tėvais“, – nurodė A. Vaitkuvienė.

Taigi, ieškantiesiems kaimo turizmo sodybos Joninėms, pasak A. Vaitkuvienės, jau reikėtų suskubti. „Taip, be abejo, tikrai laikas ieškoti“, – akcentavo ji.

Portalų priejūros.lt ir prieežero.lt vadovas Laurynas Šertvyčius antrino, kad, stebint portalo statistiką, lankomumo, užklausų skaičius, matyti, jog žmonės maždaug dvigubai labiau domisi Joninėmis ir savaitgaliu po jų nei savaitgaliu prieš Jonines.

„Panaši tendencija išsilaiko kiekvienais metais. Rasti laisvų vietų Joninėms jau bus sudėtinga“, – perspėjo jis.

Metai iš metų švęsti Jonines sodyboje yra labai populiaru.

A. Vaitkuvienė

Galimybių pasus naudoja didesnėms šventėms

Paklausta, ar gyventojus domina galimybė pasinaudoti galimybių pasu, kad būtų galima susiburti didesnėms kompanijoms, Kaimo turizmo asociacijos prezidentė teigė, jog tokia tendencija pamažu pastebima rengiant stovyklas, vestuves ar kitas didesnes puotas.

„Matome, kad žmonės aktyviai ir noriai naudojasi galimybių pasu, jaučiasi saugiai, tikrai yra labai dėl to patenkinti. Nors Jonines paprastai planuojama švęsti šeimos rate, sulaukiame klausimo, ar reikės galimybių paso, kas jį tikrins. Žmonės nori žinoti tvarką, tačiau atvažiuojant vienai ar dviem šeimoms galimybių paso nereikia. Apskritai matome, kad atvažiuoja nemažai paskiepytų žmonių“, – tikino ji.

L. Šertvyčius taip pat atkreipė dėmesį, kad galimybių pasu dažniau naudojamasi sodybose, kurios orientuojasi į renginius, pavyzdžiui, vestuves, jubiliejus.

„Padaugėjo užsakymų vasarai didesnėms šventėms, ir dabar jau atvyksta didesnės kompanijos, švenčia šventes, kurios buvo nukeltos dėl karantino suvaržymų. Tačiau yra pokyliams skirtų sodybų, kurios per karantiną persiorientavo ir nuo šiol priima poilsiautojus atostogauti, o ne švęsti“, – pažymėjo jis.

Ateinančią savaitę rasti laisvų vietų Joninėms jau bus sudėtinga.

L. Šertvyčius

Kainos nekrito

Paklaustas, ar karantinas turėjo įtakos sodybų ir namelių nuomos kainoms, pašnekovas akcentavo, kad yra sodybų, kuriose kainos nesikeitė, tačiau „tendencija tokia, kad kainos kyla 10–15 proc.“.

„Kol kas šiemet dar nesusidūrėme su nuomos kainų mažėjimu“, – pridūrė jis.

A. Vaitkuvienė antrino, kad apgyvendinimo kainos kaimo turizmo sodybose po karantino nenukrito.

„Poilsis sodybose nepigs, o ar brangs, parodys sezonas, nes didėjant užimtumui kainos didėja. Jeigu bus geri orai ir didelis užimtumas, jos tikrai didės, nes personalo išlaikymo kainos padidėjo. Ir dujos, ir elektra brango, ir tai, žinoma, atsilieps“, – atkreipė dėmesį Kaimo turizmo asociacijos vadovė.

Joninių savaitgalį – daugiausia rezervacijų

Sodeliškių dvaro šeimininkė Neringa Linkevičienė taip pat teigė, kad klientai aktyviai domisi poilsiu Joninių savaitgalį.

„Tam savaitgaliui gal ir labiausiai rezervuota. Aišku, domisi ir laisvalaikio paslaugomis. Mes plačiai dirbame ir su muziejais, tad užklausų, ar dirbsime, ar žmonės galės apsilankyti, yra būtent tam savaitgaliui“, – kalbėjo N. Linkevičienė.

Ji pritarė teiginiui, kad dažniau atvykti nori mažesnės, poros šeimų kompanijos. „Į vasaros priekį jau skambina ir turizmo agentūros, ir bendruomenės užsisako projektus, o kad keturios ar penkios šeimos kartu keliautų – dar ne. Daugiau vienas šeimos ūkis arba pora, ne daugiau“, – nurodė dvaro šeimininkė.

Apibendrindama N. Linkevičienė akcentavo, kad atsigavimas po karantino jau jaučiamas. „Po truputį [žmonės] važiuoja, tačiau dažniau šeimomis“, – kalbėjo ji.

Užklausų dar nesulaukė

Viena iš Sadauskų sodybos savininkių Monika Pocė sakė kol kas rezervacijų Joninėms neturinti. „Gal tik viena užklausa buvo“, – pridūrė sodybos šeimininkė.

Anot jos, gyventojų susidomėjimas poilsiu kaime po karantino yra gana menkas. „Atrodo, lyg žmonės norėjo, bet kai atlaisvino suvaržymus, atsirado tam tikrų baimių. Galų gale ne visi turi galimybių pasą, kai kas atsisako, nes nenori testuotis, – atsiranda įvairių niuansų“, – sakė M. Pocė.

„Galbūt žmonės dažniau vyksta prie juros, kai geras oras, kaime tikriausiai atsibuvo per žiemą“, – pridūrė ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.