Verslas

2021.06.18 19:47

Verslas tikisi vasarą atsigriebti už ilgą karantiną: iki šiol visi gyveno kaip ant adatų

Edvardas Kubilius, Darius Matas, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.06.18 19:47

Galimybių pasas sumažino nežinomybę ir leido tvirčiau planuoti ateitį, sako Kaimo turizmo asociacijos prezidentė, neabejotiną naudą sako pajutęs ir tris restoranus Vilniuje valdantis Arminas Daraškevičius – be jo šios vietos iki šiol veikiausiai nebūtų atsidariusios. Vis dėlto vasara pasitinkama ne be iššūkių – tradiciškai sunkesnes darbuotojų paieškas komplikuoja padidėję lūkesčiai, prie kurių paradoksaliai prisidėjo karantinas.


Susiplanuoti atostogas kaimo turizmo sodyboje vis dar yra laiko, mat intensyviausias atostogų sezonas įprastai prasideda liepą ir rugpjūtį, tuomet sodybos nuomojamos savaitei ar kelioms. Kol kas dažniausi užsakymai – savaitgaliams, teigia Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentė Agnė Vaitkuvienė.

Pasak jos, galimybių pasas leido užtikrinčiau planuoti masinius renginius – vestuves, mokymus, stovyklas.

„Iki šiol visi gyveno kaip ant adatų, nežinioje. Tiek jaunieji, tiek mes nežinojome, ar tas šventes galėsime daryti, dabar žinome, kad galime, jaunieji labai džiaugiasi šia galimybe, svečiai iš anksto užsiregistruoja, pasidaro tyrimą ir visi saugiai dalyvauja“, – LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ sakė A. Vaitkuvienė.

Dėl karantino suvaržymų sodybų nuomotojai pajuto nuostolį tik per Kalėdų ir Naujųjų metų šventes, visgi prasidėjus sezonui neatmetama, kad kainos vis tiek gali šiek tiek kilti.

„Dabar visus labai gąsdina tas elektros ir dujų augimas, ar tai atsilieps kainai, na, atsilieps kainai darbo užmokesčio augimas, nes niekas nenori už mažai dirbti, tenka kelti atlyginimus ir, aišku, tai atsilieps galutinei kainai. Nemanau, kad kils daugiau kaip 10 procentų, nes mūsų sektorius yra lėtai reaguojantis į pokyčius“, – sakė asociacijos prezidentė.

Kitaip negu kaimo turizmo vystytojai, restoranai itin daug iš vasaros nesitiki, sako trijų restoranų sostinėje savininkas A. Daraškevičius. Kitų dviejų maitinimo vietų buvo nuspręsta nė neatverti, nors galimybių pasas tai leidžia – mat biurų darbuotojai, pagrindinė klientūra, vangiai grįžta į darbo vietas.

Tiesa, daliniai atlaisvinimai vertės turi, sakė pašnekovas: „Galimybių paso naudą vienareikšmiškai pajutome, nėra ką kalbėti, nes mes tiesiog pradėjome tuo metu dirbti. Jeigu jo nebūtų buvę, mes vis dar nedirbtume, nes jeigu neturi terasos, su keliais staliukais dirbti lauke nėra prasmės dirbti“.

Vis dėlto grįžti į vėžes užtruks, o akivaizdžiai matomo pagyvėjimo baruose nereikėtų painioti su restoranų padėtimi, aiškina A. Daraškevičius.

„Mūsų restoranų grupelė vasarą niekada nejaučia prasmės dirbti, o situacijoje, kokia yra dabar, neuždirbsime tikrai dar ilgai. Nežinau, kokiu procentiniu pajėgumu dirbame, bet labai nedideliu ir kol sugrįšime į ritmą, kuris buvo 2019 metais, tikriausiai ateis rugsėjis, spalis, lapkritis, o galbūt ir gruodis. Dabar yra tik viltis, dažnai žmonės pamato, kokia Vilniaus gatvė yra pilnutėlė, reiškia, neva visiems taip yra, bet ne – restoranams taip nėra, baram yra, mes esame skirtingos industrijos. Baras ir restoranas – visiškai skirtingi dalykai, tai labai svarbu“, – kalbėjo verslininkas.

Ryškiau negu brangstančios dujos ir elektra kainoms restoranuose atsilieps pokyčiai darbo rinkoje, susiję su didesniais lūkesčiais dėl užmokesčio, LRT RADIJUI sakė A. Daraškevičius.

„Jų tiesiog nebėra, jie, pavyzdžiui, išėjo dirbti į banką, vienas mano jaunuolis išvažiavo į Afriką dirbti visiškai kito, pakankamai rimto darbo, kitas patapo gaisrininku, trečias – gelbėtoju, penkta išvažiavo į Anykščius ir taip toliau. Tie žmonės, kurie norėjo šiek tiek saugiau gyventi, ir tai visiškai normalu, persikvalifikavo. Ir mes, restoranai, su kuo bepašneku, esame mažoje desperacijoje, nes neturime žmonių, kurie ateitų į darbą, ypatingai salės darbuotojų, padavėjų“, – sakė jis.

Darbuotojų stygius šį sezoną juntamas labiau negu anksčiau.

„Iš ko kelti (atlyginimus), jeigu gyvename viltimi? Natūralu, kad klausiate, ar turėtų kilti kainos, tikriausiai turėtų, nes visi nori daug daugiau uždirbti. Yra labai keista situacija – žmonės, kurie buvo prastovoje, gaudavo išmoką, bet jie dar kažkur dirbdavo ir tuo metu gaudavo beveik dvigubą atlyginimą, todėl dabar grįžti dirbti padavėju už viengubą atlyginimą vėlgi atrodytų jiems nebeįdomu. Kitas dalykas, dabar yra vasara, visada ir šiaip sunku būdavo vasaromis susirasti žmonių“, – kalbėjo pašnekovas.

Visas pokalbis – LRT RADIJO laidos „Ryto garsai“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.