Verslas

2021.06.03 12:10

Ministerija užsibrėžė tikslą – 2024 m. vidutinė pensija sukaupusiesiems reikiamą stažą turėtų siekti bent 550 eurų

atnaujinta 12.17
Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt2021.06.03 12:10

Iki 2024 m. vidutinė pensija sukaupusiesiems privalomąjį darbo stažą turėtų siekti bent 550 eurų, tačiau pokyčiai bus pastebimi jau kitąmet, spaudos konferencijoje patikino socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, kuri pridūrė, kad yra užsibrėžtas būtent toks tikslas.

„Pensijų indeksavimas, manome, bus prioritetinis darbas, artimiausias darbas, kurį svarstysime. Dabar jau „Sodra“ kaip tik daro skaičiavimus. Manome, kad perviršis, kurį kaups „Sodra“, (...) ir toliau turėtų būti kreipiamas ne į rezervą, o spartesnį pensijų indeksavimą“, – komentavo M. Navickienė.

Navickienė: pensijų indeksavimas bus prioritetinis darbas

Bendras pensijos indeksavimas visiems senatvės pensijos gavėjams, ministrės teigimu, turėtų būti apsvarstytas Vyriausybėje jau kitą ar dar kitą savaitę. Tikimasi sutarti, kad pensijos didėtų sparčiau, nei nustatyta dabartiniame įstatyme.

„Indeksavimas bus didesnis, nei dabar priimtas teisės aktuose“, – nurodė M. Navickienė.

Konkretus indeksavimo procentas, anot ministrės, turėtų paaiškėti kitą arba dar kitą savaitę. Ministerija sieks susieti spartesnio indeksavimo formulę ir su skurdo rodikliu.

M. Navickienės teigimu, 2024 m. vidutinė pensija sukaupusiesiems privalomąjį darbo stažą turėtų būti ne mažesnė nei 550 eurų.

„Tai yra tikslas. Įvardijau tikslą, koks galėtų būti vidutinės pensijos dydis, tačiau pokyčiai turėtų atsirasti jau nuo 2022 m. ir pensijos tikrai turėtų augti sparčiau jau nuo 2022 m. Koks konkrečiai bus vidutinės pensijos dydis 2022 m. negaliu pasakyti, tačiau tokį tikslą, kad 2024 m. [vidutinė pensija] viršytų 550 eurų šiandien sau tokį tikslą keliu“, – pridūrė ministrė.

Jos teigimu, šiuo metu vertinamas lėšų poreikis, tačiau ministerija mano, kad užtektų tų lėšų, kurios šiandien sukauptos „Sodroje“ kaip perviršis.

Konkretūs siūlymai dėl spartesnio pensijų indeksavimo Seimui, anot M. Navickienės, turėtų būti pateikti rudenį.

Vidutinė socialinio draudimo senatvės pensija 2021 m. balandžio mėn. siekė 413,85 euro. Turint būtinąjį socialinio draudimo stažą – 440,82 euro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt