Verslas

2021.06.02 19:52

Vokietijai nebeįsileidžiant Rusijos oro linijų, Maskva atnaujino skrydžių leidimus „Lufthansa“ avialinijoms

Atnaujinta 20.52
LRT.lt, BNS2021.06.02 19:52

Vokietija užblokavo visus Rusijos valdomus skrydžius po to, kai anksčiau buvo atšaukti „Lufthansa“ skrydžiai dėl Maskvos laiku nepateiktų leidimų. Apie priimtą sprendimą informavo Vokietijos transporto ministerija. Kiek vėliau trečiadienio vakarą Vokietijos aviakompanija „Lufthansa“ gavo rusų pareigūnų leidimus skrydžiams į Rusiją aplenkiant Baltarusijos oro erdvę.

„Dėl abipusės praktikos, Federalinė aviacijos administracija taip pat neišdavė jokių kitų leidimų skrydžiams, kuriuos vykdo Rusijos oro linijos, kol nebus išduoti leidimai Rusijos pusėje“, – AFP tvirtino ministerija.

Kaip teigiama, toks ribojimas paveikė tris „Aeroflot“ reisus antradienį ir dar keturis trečiadienį.

„Kai bus išduoti leidimai skrydžiams „Lufthansa“ iš Rusijos, mes taip pat išduosime leidimus Rusijos oro linijoms“, – patvirtino ministerija.

Kol kas Vokietijos transport ministerija nepraneša, kodėl Rusija nesuteikė leidimų Vokietijos skrydžiams. Praėjusią savaitę ir kitoms Europos oro linijoms Maskva nesuteikė reikiamų leidimų vykdyti skrydžius po to, kai buvo keičiamos jų trajektorijos, siekiant išvengti Baltarusijos oro erdvės.

„Lufthansa“ patvirtino, kad nebevykdo skrydžių, kurie kirstų Baltarusijos erdvę po to, kad Europos Sąjunga skatino oro linijas vengti šios valstybės oro erdvės.

Po Vokietijos žingsnių – leidimai išduoti įmonei „Lufthansa“

Vokietijos aviakompanija „Lufthansa“ trečiadienį gavo rusų pareigūnų leidimus skrydžiams į Rusiją aplenkiant Baltarusijos oro erdvę, sakoma bendrovės pranešime.

„Galime patvirtinti, kad „Lufthansa“ ką tik (trečiadienio vakarą) gavo visus trūkstamus leidimus keleiviniams skrydžiams į Rusiją“, – pranešė bendrovė.

„Todėl nebesitikime tolesnių reisų iš Frankfurto prie Maino į Maskvos Domodedovo [oro uostą] ir į Sankt Peterburgą atšaukimų“, – pridūrė ji.

LRT.lt primena, kad Europos Sąjungos raginimas vengti Baltarusijos erdvės buvo paskelbtas po to, kai Minske buvo nutupdytas „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių. Nutupdžius lėktuvą Minske, Baltarusijoje buvo sulaikytas Ramanas Pratasevičius ir jo draugė Sofija Sapega.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt