Verslas

2021.06.02 14:41

Gentvilas: pasirenkant taršų krovinį šalia gyvenamųjų teritorijų, tam turi būti tinkamai pasiruošta

Kornelija Mykolaitytė, ELTA2021.06.02 14:41

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, kalbėdamas apie krovos įmonę „Klasco“, sako, kad įmonė vėluoja su investicijomis į aplinkosaugą.

Praėjusią savaitę ministras teigė, kad jei krovos įmonės nesumažins dulkėtumo, jos bus uždarytos.

„Praėjusį penktadienį lankiausi Klaipėdoje ir vienoje iš uosto įmonių „Klasco“. Apsilankymo pretekstas buvo gegužės 1 dieną įsigaliojęs naujas ministro įsakymas, kuris sugriežtina (reikalavimus – ELTA) bet kuriai Lietuvos įmonei, kuri turi taršos leidimą, o Lietuvoje yra (tokių – ELTA) 2800 įmonių. Dulkėtumas už įmonės teritorijos, jeigu jis yra didesnis negu taip vadinama kietoji dalelė, 10 mikronų, ir jis yra pasikartojantis, jis jau yra registruojamas kaip tarša. Tokie trys pasikartojantys ir į taršos leidimus neįtraukti taršos elementai gali lemti įmonės taršos leidimo panaikinimą“, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio trečiadienį sakė S. Gentvilas.

Simonas Gentvilas: iki 2030 m. planuojame 15 proc. sumažinti trąšų naudojimą žemės ūkyje

Pasak ministro, po gegužės 1 dienos atsiranda formali procedūra, kaip registruoti tokius atvejus ir po trijų nustatytų atvejų galima būtų stabdyti įmonės veiklą.

„Žinoma, ta yra kraštutinė priemonė, „Klasco“ yra didžiausia Klaipėdos uosto bendrovė ir visi mes suprantame, kiek žmonių dirba ten. Bet aiški žinutė ir motininėms įmonėms, kad reikia investuoti į aplinkosaugą“, – sakė S. Gentvilas.

Pasak ministro, įmonė vėluoja su investicijomis į aplinkosaugą, o kroviniams, kurie priimami, nėra pasiruošta – jie kraunami be reikalingų taršos prevencijos priemonių ir investicijų.

„Matome, kiti terminalai krovą vykdo uždaru būdu. Tai labai linkėčiau akcininkams ir direktoriams išgirsti šitą prašymą, kad, pasirenkant taršų krovinį šalia gyvenamųjų teritorijų, jam būtų tinkamai pasiruošta.

Aplinkos apsaugos departamentas šiemet jau atliko neplaninį Klaipėdos jūrų krovos kompanijos „Bega“ patikrinimą dėl galimai pažeidžiamų aplinkosaugos reikalavimų atliekant krovos darbus ir balandžio 30 dieną surašė patikrinimo aktą, o gegužės 12 dieną pradėjo planinį patikrinimą kompanijos „Klasco“ sausakrūvio uosto veiklos teritorijoje. Vasarą inspektoriai dar tikrins įmones „Bega“, „Birių krovinių terminalas“, „Kamineros krovinių terminalas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt