Verslas

2016.07.11 12:58

Vyriausybė nesutinka, kad alkoholis būtų parduodamas asmenims tik nuo 20 metų

ELTA2016.07.11 12:58

Vyriausybė nesutinka su parlamentarų siūlymu parduoti alkoholinius gėrimus asmenims tik nuo 20 metų bei dar labiau riboti alkoholio prekybos laiką ir alkoholinius gėrimus parduoti tik specializuotose parduotuvėse. 

„Vyriausybė nepritarė tokiems radikaliems pasiūlymams kaip alkoholio prekyba tik specializuotose parduotuvėse arba specializuotose skyriuose, nes maždaug 75 proc. parduotuvių, kurios turi licencijas prekiauti alkoholiu yra mažesnės nei 120 kvadratinių metrų ir fiziškai būtų beveik neįmanoma jose įrengti atskirą skyrių“, – sakė ūkio ministras Evaldas Gustas.

Vyriausybė taip pat nepritarė amžiaus cenzo didinimui iki 20 metų.

„Tada kiltų klausimas apie įstatymo adekvatumą, nes pagal mūsų teisės aktus 18 metų pilietis yra absoliučiai veiksnus. Kiltų klausimas dėl galimybės asmenims, jaunesniems nei 20 metų, dirbti tose prekybos vietose, kuriose yra prekiaujama alkoholiu, arba baruose, kavinėse“, – svarstė ūkio ministras.

„Nepritarta prekybos laiko sutrumpinimui, nes projekto rengėjai nepateikė argumentų ir Vyriausybė prieš keletą mėnesių pasisakė, kad reikėtų sutrumpinti rytinės prekybos alkoholiu valandas“, – sakė E. Gustas.

Parlamentarai siūlė nustatyti leistiną prekybos alkoholiu laiką nuo 10 iki 20 val., o sekmadieniais – nuo 10 iki 15 val.

Taip pat nepritarta parlamentarų siūlymams didinti akcizų tarifus visiems alkoholiniams gėrimams bei nustatyti, kad Valstybiniam visuomenės sveikatos stiprinimo fondui finansuoti būtų skiriamas nustatytas procentas akcizo pajamų.

Pataisas teikė konservatorius Andrius Kubilius ir kiti 24 Seimo nariai. Vyriausybė pritarė idėjai nustatyti vietas, kuriose draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, tačiau rekomendavo nustatyti kriterijus, pagal kuriuos būtų atrenkamos tokios vietos.

Vyriausybė siūlo patikslinti, kad draudimas dovanoti alkoholinius gėrimus galiotų tik alkoholiu prekiaujančioms įmonėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.