Verslas

2021.05.31 19:13

LRT trumpai. Nuo antradienio duris atveria naktiniai klubai, kavinės dirbs iki vidurnakčio

Jonas Deveikis, LRT.lt2021.05.31 19:13

Vyriausybei sušvelninus karantino ribojimus, nuo antradienio bus galima lankytis naktiniuose klubuose, kavinių darbo laikas ilginamas iki 24 val., o renginiuose lauke galės dalyvauti neribotas skaičius žmonių. 

Kavinės, naktiniai klubai

Nuo birželio 1 d. viešojo maitinimo įstaigoms, restoranams, kavinėms, barams, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonams leista dirbti nuo 7 iki 24 val.

Iki šiol kavinės dirbti galėjo iki 22 val. Maitinimo paslaugos kavinių viduje ir toliau galės būti teikiamos tik turintiems galimybių pasą.

Taip pat leista nuo birželio 1 d. atverti naktinius klubus, kurie buvo uždaryti dar nuo 2020 m. lapkričio 7 d.

Naktiniams klubams veikti taip pat bus galima nuo 7 iki 24 val. Lankytis naktiniuose klubuose galės tik asmenys, turintys galimybių pasą.

Darbas

Asmenys be galimybių paso taip pat nuo birželio 1–osios galės grįžti į biurus ar kitas darbo vietas, laikydamiesi operacijų centro vadovo apibrėžtų reikalavimų.

Iki šiol tokią galimybę turėjo tik turintieji galimybių pasą ar negalintys dirbti nuotoliniu būdu.

Renginiai

Nuo antradienio švelnėja reikalavimai renginių dalyviams.

Renginiai be galimybių paso:

– Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti ne daugiau nei 250 žiūrovų ir (ar) dalyvių, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), užpildoma ne daugiau kaip 50 proc. visų sėdimų vietų, vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio metu dėvi kaukes. Prekiauti maistu ir gėrimais ir teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama;

– Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti neribotas skaičius žiūrovų ir (ar) dalyvių, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio metu dėvi kaukes. Prekiauti maistu ir gėrimais ir teikti kitas paslaugas renginių vietose draudžiama.

Renginiai su galimybių pasu:

– Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti ne daugiau nei 2 000 žiūrovų ir (ar) dalyvių, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų (išskyrus atvejus, kai organizuojamos gyvūnų parodos), užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų, vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio metu dėvi kaukes;

– Uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose – Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės kontrolinėse rungtynėse ir FIBA Olimpinio atrankos turnyro 2020 rungtynėse, kai renginyje dalyvauja tik asmenys, atitinkantys šio nutarimo 18 punkte nurodytus kriterijus, žiūrovai ir (ar) dalyviai renginį stebi tik iš sėdimų vietų, užpildoma ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų, vyresni nei 6 metų žiūrovai ir (ar) dalyviai viso renginio metu dėvi kaukes;

– Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose gali dalyvauti neribotas skaičius žiūrovų ir (ar) dalyvių.

Paslaugos

Paslaugų teikimo vietose, pavyzdžiui kirpyklose, grožio salonuose, ploto reikalavimai vienam klientui sumažinti iki 10 kv. m (anksčiau 20 kv. m).

Laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių paslaugų teikimo vietose privalės būti užtikrinamas 20 kv. m plotas vienam paslaugos gavėjui.

Ploto reikalavimai netaikomi, kai paslaugos teikiamos tik asmenims, turintiems galimybių pasą, ir aukšto meistriškumo sporto pratyboms, pramoginiams laivams, pirtims.

Prekyba

Parduotuvėse, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ploto reikalavimas klientams taip pat sumažintas iki 10 kv. m vienam lankytojui.

Jeigu parduotuvėse aptarnaujami tik asmenys, turintys galimybių pasą, ploto reikalavimai nėra taikomi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt