Verslas

2016.07.07 18:56

TVF: „Brexit“ sukėlė didelę riziką, bet pasaulinės recesijos neišprovokuos

BNS2016.07.07 18:56

Netikėtas Didžiosios Britanijos sprendimas pasitraukti iš Europos Sąjungos (ES) pasaulio ūkyje sukėlė didelį neapibrėžtumą, bet pasaulinės recesijos greičiausiai neišprovokuos, sako Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė.

Interviu agentūrai AFP Christine Lagarde taip pat pareiškė, kad vadinamasis „Brexit“ parodė, jog ES turi labiau stengtis paaiškinti europiečiams savo naudą.

Ji taip pat pažymėjo, kad Didžiosios Britanijos planai sumažinti pelno mokestį siekiant sušvelninti sprendimo pasitraukti iš ES poveikį ekonomikai gali paskatinti vadinamąsias lenktynes iki dugno, kurios niekam neduotų naudos.

Praėjus dviem savaitėms po Didžiojoje Britanijoje įvykusio referendumo dėl tolesnės narystės ES, TVF vadovė šį balsavimą pavadino „didele pasaulio ekonomikos augimą slopinančia rizika“.

„Nemanome, kad pasaulinės recesijos tikimybė būtų didelė. Tiesioginį poveikį pajus Jungtinė Karalystė“, o euro zona pajus tam tikrą šalutinį poveikį, pareiškė ji.

Tačiau kuo ilgiau tęsis neaiškumai dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo proceso, tuo sunkesni gali būti padariniai, pažymėjo Ch. Lagarde.

„Kalbant apie šį „Brexit“ reikalą, raktinis žodis yra neapibrėžtumas. Ir kuo ilgiau tęsis šis neapibrėžtumas, tuo didesnė bus rizika“, – pareiškė TVF vadovė.

„Kuo greičiau jie apsispręs dėl savo pasitraukimo tvarkaraščio ir sąlygų, tuo geriau bus visiems. Reikia kuo greičiau užtikrinti aiškumą.“

„Brexit“ padarys tam tikrą šalutinį poveikį euro zonai, pareiškė Ch. Lagarde. Tačiau ji įsitikinusi, kad Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES „gali tapti didele paskata Europos Sąjungai aktyviau siekti ekonominės integracijos“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.