Verslas

2016.07.07 12:25

Premjeras: siekiame plėsti eksportuojamų lietuviškų maisto produktų į Kiniją sąrašą

LRT.lt2016.07.07 12:25

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčiu Kinijos generalinės kokybės priežiūros, kontrolės ir karantino administracijos (AQSIQ) viceministru Wangu Wei. Tai aukšto lygio AQSIQ administracijos atstovų vizitas Lietuvoje, padėsiantis gilinti dialogą dėl lietuviškų maisto produktų į Kiniją eksporto galimybių.

„Pastarieji metai tarp Lietuvos ir Kinijos žymi intensyvų bendradarbiavimą. Džiaugiamės produktyviais susitikimais su Kinijos vadovybe, institucijų vadovais ir verslo atstovais“, – susitikime sakė premjeras A. Butkevičius akcentuodamas, kad Kinija yra itin svarbi Lietuvos partnerė Azijoje ir viena iš prioritetinių Lietuvos rinkų. 

Vyriausybės vadovas teigė, kad su Kinijos generaline kokybės priežiūros, kontrolės ir karantino administracija vyksta konstruktyvus dialogas siekiant atverti Kinijos rinką lietuviškiems maisto produktams. Ministras pirmininkas padėkojo už administracijos priimtą sprendimą suteikti sertifikatus lietuviškiems pieno produktams ir paprašė paspartinti procedūras dėl galimybės eksportuoti jautienos produktus. 

Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį Kinijos AQSIQ vertinimui išsiųstas užpildytas klausimynas dėl jautienos eksporto į Kiniją. Šiuo metu laukiama kada bus išnagrinėtas klausimynas ir atsiųsta audito misija į Lietuvą. 

„Jau esame inicijavę procedūras, siekdami gauti jautienos produktų eksporto leidimus. Laukiame klausimynų įvertinimų iš AQSIQ inspektorių audito Lietuvoje“, – sakė vyriausybės vadovas pridurdamas, kad Lietuva suinteresuota plėsti eksportuojamų produktą sąrašą, taip pat pradedant derybas dėl grūdų eksporto.

AQSIQ viceministras W. Wei sakė, jog Lietuva garsėja kokybiškais maisto produktais, o dėl galimybių eksportuoti vis daugiau produkcijos su mūsų šalies institucijomis vyksta aktyvus dialogas, rašoma pranešime spaudai. 

„Kinija vertina glaudžią partnerystę su Lietuvą, kuri per ganėtinai trumpą laiką leido pasiekti konkrečių rezultatų“, – pažymėjo Kinijos atstovas ir pridūrė, kad tikisi ir tolesnio konstruktyvaus bendradarbiavimo atveriant Kinijos rinką lietuviškiems maisto produktams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.