Verslas

2016.07.06 15:37

Siūlo aiškesnį energetinio efektyvumo ženklinimą

LRT.lt2016.07.06 15:37

Europos Parlamentas (EP) balsavo už energijos vartojimo efektyvumo ženklinimo taisyklių pakeitimus, kuriais siekiama per penkerius metus atsisakyti klaidinančio A+, A++ ar A+++ ženklinimo ir jį pakeisti A-G skale. Šie pakeitimai dar bus derinami su ES Taryba.

EP nariai pažymi, kad dauguma prietaisų šiuo metu atitinka aukščiausią A energijos vartojimo efektyvumo klasę, todėl, siekdami gaminių išskirtinumo, gamintojai linkę ją skaidyti į mažesnes kategorijas ir pridėti pliusus, pavyzdžiui, A+, A++ ar A+++. Pasak europarlamentarų, tai gali klaidinti vartotojus, kurie pirkdami A kategorijos gaminį tikisi įsigyti taupiausią prietaisą.

EP siūlo per penkerius metus grįžti prie A-G energijos vartojimo efektyvumo skalės ir tai atspindėti gaminių etiketėse. Jose taip pat turėtų būti nurodytas gaminio suvartojamos energijos kiekis kilovatais.

Savo ruožtu tiekėjai ir prekiautojai visoje gaminio reklamoje turėtų nurodyti gaminio energijos vartojimo efektyvumo klasę, pažymima tekste. Įrodytos gaminio neatitikties nustatytiems reikalavimais atveju vartotojai turi turėti teisę grąžinti gaminį prekiautojui ir atgauti pinigus, įsitikinę europarlamentarai.

EP taip pat remia siūlymą įsteigti produktų registravimo duomenų bazę, kuria galėtų naudotis tiek ES valstybių institucijos, siekdamos atlikti produktų atitikties patikras, tiek vartotojai, norintys sužinoti svarbiausią informaciją apie gaminį ir jo etiketę, informuojama pranešime spaudai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.