Naujienų srautas

Verslas2016.07.04 15:43

Premjeras apie prezidentės sprendimą dėl DK: apgailestauju

Prezidentei nusprendus vetuoti Seimo priimtą naują Darbo kodeksą (DK) ir teikti kai kurias jo pataisas, parlamentas veikiausiai jau kitą savaitę dėl jų rinksis į neeilinę sesiją. Tai patvirtino ir ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Apgailestaujame, kad prezidentė vetavo vieną iš pažangiausių įstatymų – Seimo priimtą Darbo kodeksą“, – sakė vyriausybės vadovas.

Jo teigimu, šalies vadovė neišgirdo argumentuoto mokslininkų, verslininkų, jaunimo organizacijų ir kai kurių Seimo narių balso.

„Laukia neeilinis Seimo posėdis. Planuojame kviesti liepos 11–12 d.”, – aiškino A. Butkevičius.

Premjeras leido suprasti, kad jis pasisako už prezidentės veto atmetimą. Jo įsitikinimu, įsigalioti turi toks DK, kokį priėmė Seime balsavę visi „nepopulistai“.

Praėjusią savaitę išplatintame pranešime teigta, kad dėl priimto DK premjeras A. Butkevičius ramina visuomenę – esą situacija darbo rinkoje bus stebima.

„Ir teigiamiems rezultatams, ir spragoms, jei tokios bus, pamatyti prireiks metų ar pusantrų, tad situacija darbo rinkoje bus stebima nuolatos. Jei naujasis DK nepasiteisins, jis tikrai bus koreguojamas. Tačiau nieko nedaryti, stovėti vietoje, bijoti pažangos ir nesiekti geresnės ateities visuomenei – neturime teisės“, – sako vyriausybės vadovas A. Butkevičius.

Sveikina prezidentės veto Pagalbinio apvaisinimo įstatymui

Nors premjeras nesidžiaugė tuo, kad prezidentė vetavo naująjį DK, jis pasveikino sprendimą vetuoti Pagalbinio apvaisinimo įstatymą, kuris ribojo embrionų skaičių ir draudė jų šaldymą.

„Džiaugiuosi, kad prezidentė vetavo šį įstatymą. Turi būti pagrįstos pažangios mokslo nuostatos“, – žurnalistams vyriausybėje sakė A. Butkevičius.

Anot jo, konservatyvus įstatymas „pablogina esamą padėtį užuot pagerinęs sąlygas nevaisingoms šeimoms susilaukti vaikų“.

„Mokslas žengia į priekį ir šiuo įstatymu Seimo konservatoriai mus bloškia į viduramžius“, – pridūrė jis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį vetavo Pagalbinio apvaisinimo įstatymą, sakydama, kad embrionų skaičiaus ribojimas ir draudimas juos šaldyti neatitinka šiuolaikinių gydymo metodų.

Seimas praėjusią savaitę baigė kelerius metus trukusias diskusijas ir įstatymu įteisino pagalbinį apvaisinimą, pasirinkęs konservatyvųjį kelią, kuris draudžia embrionų šaldymą. Priimtas variantas, kad embrionų turi būti sukuriama tiek, kiek vienu metu jų bus perkelta į moters organizmą. Sukurtų embrionų skaičius negalės viršyti trijų.

Konservatyvaus reglamentavimo šalininkai argumentavo būtinybe saugoti gyvybę nuo pradėjimo momento, o liberalioji stovykla pabrėžė būtinybę tausoti moters sveikatą ir užtikrinti didesnę procedūros sėkmę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi