Naujienų srautas

Verslas2016.07.04 11:38

Britanijos iždo kancleris ketina mažinti pelno mokestį

ELTA 2016.07.04 11:38

Didžiosios Britanijos iždo kancleris George`as Osborne`as planuoja sumažinti šalyje galiojantį pelno mokestį iki mažiau kaip 15 proc. Tokiu žingsniu jis ketina kompensuoti šoką, patirtą investuotojų po šalies sprendimo pasitraukti iš Europos Sąjungos. Apie tai praneša „Reuters“, remdamasi leidinio „The Financial Times“ informacija.

G. Osborne`as taip pat teigė ketinantis daugiau dėmesio skirti Britanijos partnerystei su Kinija. Kancleris šalyje ketina prekybos reikalais lankytis dar šiais metais, nuslūgus „Brexit“ sukeltam šokui. Leidiniui pareigūnas kalbėjo norintis sukurti „itin konkurencingą ekonomiką“ su nedideliais mokesčiais verslui ir susitelkusią į pasaulinę rinką.

Iždo kancleris nepatikslino, kuomet jis nori mažinti pelno mokestį žemiau nei iki 15 proc. Naujausioje savo ataskaitoje dėl biudžeto kovo mėnesį G. Osborne`as kalbėjo ketinąs iki 2020-ųjų apkarpyti pelno mokestį iki 17 proc. Šiuo metu rodiklis siekia 20 proc.

Paprastai tarp kitų Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO) priklausančių šalių pelno mokesčio lygis vidutiniškai siekia maždaug 25 proc. Be to, toks Britanijoje planuojamas mokesčio sumažinimas gali supykdyti kai kurias ES valstybes, jau reiškusias nerimą dėl konkurencijai įtakos turinčios mokestinės politikos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi