Verslas

2016.07.04 10:16

V. Zimnickas: DK nulinių darbo sutarčių tikriausiai neliks

BNS2016.07.04 10:16

Vienas Darbdavių konfederacijos vadovų, darbdavių interesams atstovaujantis Vytautas Zimnickas prognozuoja, kad šalies vadovė Dalia Grybauskaitė naująjį Darbo kodeksą grąžins Seimui svarstyti iš naujo. Jis taip pat tikisi, kad per dar vieną svarstymų etapą iš įvairiausių sutarčių variantų sąrašo bus išbrauktos nenustatytos apimties, vadinamosios „nulinės“ darbo sutartys.  

„Manau, kad vetuos ir bus grąžintas su pataisomis Seimui toliau svarstyti“, – pirmadienį interviu Žinių radijui teigė V. Zimnickas.

Jis mano, kad nenustatytos apimties darbo sutartis Lietuvoje taikyti dar per anksti, nes jų veikimo patirtis Europoje menka.

„Dėl nulinių sutarčių, dar per anksti apie jas kalbėti. Manau, kad jų reikia atsisakyti. Greičiausiai pirmame etape, manau, kad jų neliks. Šiandien dar nėra pasitvirtinusios. Nėra dar tos praktikos“, – teigė Darbdavių konfederacijos vienas vadovų.

V. Zimnickas taip pat prognozuoja, kad bus peržiūrėta ir naujajame Darbo kodekse nustatyta darbo laiko paskaitos tvarka.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo  komitetas iš Darbo  kodekso buvo išbraukęs nenustatytos trukmės darbo sutartis, tačiau socialdemokratė Irena Šiaulienė, liberalas Gintaras Steponavičius ir Darbo partijos narys Kęstutis Daukšys pateikė siūlymą šias sutartis grąžinti į Darbo kodeksą ir tam Seimas pritarė.

Profesinės sąjungos tikina, kad tokios sutartys neapsaugotų darbuotojų, todėl gali neigiamai paveikti darbo  rinką.

Naujajame Darbo  kodekse taip pat numatyta galimybė sudaryti neterminuotas, terminuotas, laikinojo darbo, pameistrystės, projektinio darbo, darbo vietos dalijimosi, darbo  keliems darbdaviams bei sezoninio darbo sutartis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.