Verslas

2015.09.08 13:45

D. Grybauskaitė: konkurencija atpigins šildymą

ELTA 2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo priimtas Šilumos ūkio įstatymo pataisas, kurios užtikrins konkurenciją šilumos gamyboje ir leis atpiginti šildymą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo priimtas Šilumos ūkio įstatymo pataisas, kurios užtikrins konkurenciją šilumos gamyboje ir leis atpiginti šildymą.

Anot Prezidentės spaudos tarnybos, šios pataisos panaikina diskriminacines sąlygas nepriklausomiems šilumos tiekėjams konkuruoti su monopolininkais – suvienodina prisijungimo prie šilumos perdavimo tinklų reikalavimus, palengvina šilumos pardavimo sutarčių sąlygas nepriklausomiems gamintojams ir taip užtikrina konkurenciją šilumos gamyboje.

„Šilumą gyventojams gali atpiginti tik reali šilumos gamintojų konkurencija. Panaikinus dirbtines kliūtis, padaugės šilumos gamintojų ir šilumos kainų monopolininkai nebediktuos“, – sako Prezidentė.

Iki šiol nepriklausomi šilumos gamintojai negalėjo parduoti pigesnės šilumos gyventojams, nes šilumos tiekimo monopolijos sudarydavo dirbtines kliūtis – iškeldavo atgrasančias prisijungimo prie tinklų sąlygas, reikalavo nepagrįstai didelių rezervavimo mokesčių ir į šilumos supirkimo sutartis įtraukdavo griežtas sankcijas.

Šiomis įstatymo pataisomis taip pat užtikrinta, kad naudojimosi šilumos perdavimo tinklais reikalavimus ir šilumos pirkimo-pardavimo sutarčių sąlygas tvirtins ne patys šilumininkai, o Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Šios pataisos, kurias Seimas priėmė kovo 14 dieną, buvo parengtos Prezidentės iniciatyva.