Verslas

2016.07.01 14:50

ES oficialiai dar pusmečiui pratęsė sankcijas Rusijai

BNS2016.07.01 14:50

Europos Sąjunga penktadienį oficialiai dar pusmečiui pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai, kurios jai buvo įvestos už vaidmenį Ukrainos konflikte, rašoma Bendrijos paskelbtame pareiškime.

„2016 metų liepos 1 dieną (Europos Vadovų) Taryba pratęsė ekonomines sankcijas konkretiems Rusijos ekonomikos sektoriams iki 2017 metų sausio 31 dienos“, – rašoma pareiškime.

Sankcijos, taikomos Rusijos naftos, finansų ir gynybos sektoriams, buvo įvestos po to, kai 2014 metų liepą virš Rytų Ukrainos buvo numuštas oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvas. Per katastrofą, dėl kurios kaltinami Maskvos remiami separatistai, žuvo visi 298 tame laineryje buvę žmonės.

ES šalių ambasadoriai dėl sankcijų pratęsimo iš principo sutarė birželio 21 dieną.

ES socialiniame tinkle „Twitter“ nurodė, kad pratęsia sankcijas, nes „nėra iki galo įgyvendintos“ 2015 metų vasarį pasirašyto Minsko taikos susitarimo, kuriuo siekiama užbaigti konfliktą Ukrainoje, nuostatos.

D. Grybauskaitė: nuolaidžiavimas Maskvai padidintų grėsmę Europos saugumui

„Europos Sąjunga laikosi tvirtos ir nuoseklios pozicijos – sankcijos Rusijai tęsiamos, kol nėra pilnai įgyvendinti Minsko susitarimai. Tam antradienį buvo pritarta ir Europos Vadovų Taryboje. Bet koks nuolaidžiavimas paskatintų agresyvią Rusijos politiką ir padidintų grėsmę Ukrainos bei visos Europos saugumui“, – sakė šalies vadovė, kurios poziciją BNS perdavė jos spaudos tarnyba.

2014 metais pradėtos taikyti ekonominės ES sankcijos Rusijai yra nukreiptos prieš šios šalies naftos, finansų ir gynybos sektorius. Jos įvestos, kai užpernai liepą Rytų Ukrainoje numuštas „Malaysia Airlines“ lėktuvas.

Birželį ES dar metams pratęsė atskiras sankcijas, įvestas po to, kai Rusija 2014 metų kovą aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį.

ES taip pat yra įvedusi atskirus vizų draudimus ir turto įšaldymo priemones konkretiems Rusijos ir Ukrainos veikėjams už jų paramą separatistams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.