Verslas

2021.05.21 12:03

Skuodis ragina Klaipėdą aktyviau bendradarbiauti sprendžiant uosto plėtros ir aplinkosaugos klausimus

LRT.lt2021.05.21 12:03

Susisiekimo ministras Marius Skuodis aktyvesnio miesto bei uosto bendradarbiavimo ir dialogo siekį išsakė šį penktadienį su darbo vizitu lankydamasis Klaipėdoje, kur susitiko su uostamiesčio meru Vytautu Grubliausku, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generaliniu direktoriumi Algiu Lataku, AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovu Mantu Bartuška.

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad susitikimo metu buvo aptarti miesto, uosto ir geležinkelio plėtros ir glaudesnio bendradarbiavimo klausimai.

„Uostamiestyje miestas ir uostas yra neatsiejami, tad šio vizito tikslas – paskatinti glaudesnį miesto gyventojų ir uosto įmonių bendradarbiavimą. Uostas turi siekti atviro dialogo su gyventojais – aptarti uosto plėtrą ar kitų projektų įgyvendinimą, o patys projektai turėtų ne tik didinti uosto konkurencingumą, bet ir prisidėti prie gyventojų gerovės“, – po apsilankymo Klaipėdos miesto savivaldybėje sakė ministras M. Skuodis.

Ministro teigimu, labai svarbus tarpinstitucinis bendradarbiavimas, taip pat ir kokybiška bendrystė su visuomene, pristatant miesto gyventojams visus numatomus pokyčius, projektus ir vykstančius procesus uostamiestyje.

Kitas bendro susitikimo metu aptartas miesto gyventojams ypač aktualus klausimas – aplinkosauga. Klaipėdiečiai neretai skundžiasi iš uosto sklindančiu triukšmu ir tarša. Ministro manymu, uoste vykdomi projektai ir procesai turi gerinti miesto gyventojų gerovę, jų gyvenimo kokybę, nes tiek ekonominiu, tiek aplinkosauginiu ar socialiniu požiūriu jie yra lygiaverčiai, todėl planuojant plėtros projektus būtina įsiklausyti ir atsižvelgti į miesto gyventojų lūkesčius.

„Labai tikiu, kad M. Skuodžio tvirta ir aiški pozicija, realiai ir adekvačiai vertinant miesto ir uosto pozicijas, taps nauju atskaitos tašku derinant miesto ir uosto interesus, svarbius miesto bendruomenei ir valstybės tikslams“, – po susitikimo sakė Klaipėdos meras V. Grubliauskas.

„Mūsų tikslas yra pasiekti, kad Klaipėda, turėdama uostą, klestėtų. Uosto direkcija siekia bendradarbiavimo ir palaiko dialogą su gyventojų bendruomenėmis, ypač esančiomis šalia uosto. Dedame pastangas ir taikome priemones, kad pramonės veikla darytų kuo mažesnę įtaką aplinkai ir gyventojų gerovei. Klaipėdos uosto prioritetinė kryptis – darna su aplinka“, – teigė A. Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Tai pirmasis oficialus susisiekimo ministro M. Skuodžio vizitas Klaipėdos mieste.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.